איך בוחרים מעצב פנים

עוברים לדירה חדשה או מתכננים שיפוץ מקיף בבית? מחפשים מעצב פנים מומלץ? אם אתם לא יודעים איך לבחור מעצב פנים מתוך ההיצע הקיים, לפניכם מספר דגשים שייתנו כיוון טוב.

למה לא כדאי לעצב את פנים הבית לבד?

בניית או שיפוץ בית היא פרויקט יקר בו מנסים לעיתים לחסוך בכל דרך אפשרית. עקב כך, לא אחת אנשים בוחרים לוותר על שירותי מעצב פנים מתוך מחשבה שהם יכולים להסתדר בעצמם. אולם בפועל רבים מגלים שעיצוב פנים הינו הליך מורכב וסבוך, הדורש להתמודד עם דילמות רבות, שעבורן אין להם את הידע והכלים הנדרשים להתמודדות. 

זאת כמובן לצד הצורך להתנהל מול ספקים ואנשי מקצוע שונים, עם אינספור ריצות לסידורים, רכישות, פתרון בעיות וכדומה.יתרה מכך, במקרים רבים הניסיון להתמודד לבד עם עיצוב פנים הבית מסתכם בחריגה משמעותית ממסגרות תקציב ולוחות זמנים, ועם תוצאות סופיות שרחוקות ממה שדמיינתם.

לכן, אם אתם חושבים שוויתור על שירותי מעצב פנים יחסוך לכם בעלויות, ואם אין לכם ניסיון וידע מעמיק בתחום, סביר להניח שאתם טועים. מנגד, אם אתם באמת רוצים לזכות בבית חלומותיכם בתוך הגדרות של זמנים ותקציב, כדאי שתפנו לקבלת שירותי מעצב פנים מקצועי. 

אל בעל המקצוע כדאי לפנות עוד בשלבים ראשוניים של הפרויקט, בשלב רכישת הנכס ו/או בטרם יחלו עבודות השיפוץ. זאת בכדי להבטיח את התאמת עיצוב הבית לרצונות ולצרכים שלכם ולתוכניות האדריכליות, ובכך למנוע כפל עבודות והוצאות מיותרות. כעת, נשאלת השאלה איך לבחור באיש מקצוע מתאים.

לפני שמתחילים לחפש מעצב פנים

עוד לפני שאתם מתחילים לחפש מעצב פנים, כדאי שתגבשו רעיון בסיסי בנושא, עם הבנה של סוג והיקף השירות נדרש.  לשם כך התחילו לפנטז לבד או עם בני המשפחה מהו הבית שאתם חולמים עליו, איך הוא ייראה, מאילו חומרים הוא יורכב, מה ישפר את איכות חייכם וכדומה. 

עם החלום הזה פנו לרשת והחלו להכיר עיצובי פנים בסגנונות דומים לחלום שלכם באופן שיאפשר לכם להגדירו, למשל סגנון מודרני, וינטאג' , כפרי, אקלקטי, קלאסי או אחר. כמו כן, הבינו את מידת היקף הסיוע שאתם מבקשים ממעצב הפנים, בין אם מדובר בתכנון בלבד או בליווי של כל ההליך עד קבלת מפתח. עכשיו, אתם יכולים להתחיל לחפש מעצב.

איך מאתרים מעצב פנים מומלץ?

יש מספר דרכים המאפשרות לאתר מעצב פנים מומלץ. בתור התחלה, אין תחליף להמלצות מפה לאוזן, ממעגל אנשים שאתם מכירים וסומכים עליהם, שנהנו משירותיו של איש המקצוע. מעבר לכך, זה הזמן להתחיל לשוטט ברשת ולחפש המלצות באתרים רלוונטיים אודות מעצבים מוערכים. כל מעצב מומלץ בוודאי מחזיק בימינו אתר או דף פייסבוק, בו תוכלו להתרשם מעבודתו ולראות אם סגנונו מתאים לכם.

עם כל מעצב שסגנונו מוצא חן בעינכם, צרו קשר ראשוני והבינו אם הוא מתמחה בסוג עבודות העיצוב המבוקשות על ידיכם, בין אם מדובר בעיצוב מודרני, כפרי, עיצוב דירות יוקרה, דירות קטנות, עיצוב משרד, עיצוב ירוק וכדומה. זהו הזמן ליצור רשימה מצומצמת של מספר מעצבי פנים מתאימים, עימם עליכם לקבוע פגישת היכרות פנים מול פנים.

חשיבותה של פגישת היכרות עם מעצב הפנים

אחרי שאיתרתם מעצב פנים מומלץ, עם ניסיון מעשי בסוג וסגנון עבודות העיצוב המבוקשות, הגיע הזמן שתפגשו אותו פנים מול פנים. בפגישה הזו, הדבר המהותי ביותר שעליכם לשים לב אליו הנה הכימיה שיש לכם עם המעצב, שאתם מרגישים בנוח עמו, שהוא קשוב לכם ושהוא מבין את הרצונות והצרכים שלכם. 

קשר אישי כזה מול המעצב הינו מהותי בגין חשיבות העבודות שהוא אמור לבצע, והיותן נדרשות לספק מענה מושלם לאורחות חייכם, טעם והעדפות אישיות וצרכים נוספים. לכן, גם אם מצאתם איש מקצועי מושלם, אבל אתם מרגישים שהוא לא ממש מבין אתכם, כדאי שתמשיכו לחפש.

במידה ויש עם מי לדבר פרשו בפניו את כל הרעיונות, החלומות והפנטזיות שלכם גם אם הם נראים לכם מעט פרועים. מעצב טוב ידע כיצד לקחת את  המידע, לנפות מתוכו את מה שלא רלוונטי ולהציגו בפניכם בסופו של דבר כתוכנית עבודה ראלית. מעבר לכך, פגישת הכרות מהווה הזדמנות לבחון את הפרמטרים הבאים, המעידים על כישורי ויכולות המעצב:

המניע של המעצב

בדקו מה מניע את המעצב העומד בפניכם, בין אם הוא איש עסקים שיודע מה הוא עושה, או אדם שמקצוע זה מספק לו דרך להגשמה וביטוי עצמי. שימו לב שיש מעצבים שהם כל כך יצירתיים שהם רואים בכל פרויקט הזדמנות לביטוי אישי שלהם. 

מעצב שכזה יתאים לכם רק אם אתם מוכנים לחיות בחלום של אחר. מנגד, אם אתם רוצים בית שיבטא אתכם כדאי שתבחרו במעצב שהמניע שלו מבוסס קודם כל על יכולת לספק רצונות של אחרים, עם הרבה דמיון, יצירתיות ומעוף.

תיק עבודות

בחנו את תיק העבודות של המעצב, באם סגנון העיצוב מדבר אליכם וכמה ניסיון מעשי יש לו בסוג העבודות המבוקש על ידכם. כמו כן, בעת מעבר על התיק שאלו את המעצב שאלות שונות לגבי הפרויקטים המוצגים, וכך תוכלו לקבל עוד מושג לגבי גישתו ומידת מקצועיותו.

נתונים אישיים

אל תהססו לשאול את המעצב היכן הוא קיבל את הכשרתו, בין אם בקורס פשוט או דרך מוסד מוכר ומעורך. כמו כן בררו כמה שנים הוא עובד בתחום ואם יש לו המלצות של לקוחות לשעבר.

זמינות

הבינו את מידת הזמינות של המעצב ובאם הוא יכול להתפנות לפרויקט שלכם, ללוותו באופן אישי ולהיות נגיש לכל בעיה ושאלה. כמו כן בקשו הערכה כללית לאורך ההליך וללוחות זמנים צפויים.

עלויות

בררו כמה עולים שירותיו של המעצב ומה הם בדיוק כוללים. עבדו רק עם מעצב שיכין לכם הצעת מחיר מפורטת, עם חוזה עבודה חתום על ידי שני הצדדים.

מיומנות

אל תהססו לשאול שאלות וכמה שיותר, הקשורות לפרויקט שלכם, בעיות שיכולות לצוץ, הצעות לעיצוב החלל וכדומה. שאלות אלו יצביעו על מידת המיומנות של המעצב, ביטחונו ושליטתו בתחום. 

תוכנית עבודה

קבלו הבנה כללית אודות גישת העבודה של המעצב וכיצד הוא מתעתד לתכנן את ההליך. כמו כן בררו אם הוא עומד להציג בפניכם מספר אופציות עיצוב לבחירה, ובאיזה אופן הוא עמוד להציגן בפניכם.

דוגמה למעצב פנים מומלץ

דוגמה טובה למעצב פנים מומלץ הינה משרדו של עמי ברמי, המתמחה בתכנון ועיצוב בתים ברמה גבוהה ביותר באופן התורם לשדרוג איכות החיים. המשרד מנוהל על ידי עמי ברמי, בעל ניסיון עשיר של עשרות שנים בתחומי בינוי ובניה מחדש, הפועל מתוך אהבה לאדם ולחומר, הבנת הצרכים של אנשים ותשוקה ליצירה. 

איכויות אלו ניכרות בגישות עבודה מקצועיות, מיוחדות, חכמות, גמישות ומתקדמות לעיצוב בתים, עם הליך ממוקד היורד לפרטי הפרטים, מחויב ללוחות הזמנים ומסגרות תקציב, ופועל מתוך שקיפות מלאה ושיתוף פעולה עם הלקוח. 

כל זאת מבוצע מתוך שאיפה להפיק את המרב משטח נתון וחומרים קיימים, עם הליך שלם מתכנון ועד גימור, בעזרת טכנולוגיות מתקדמות וטיפול בכל מעטפת הבית – פנים וחוץ כאחד – באופן יעיל וחסכוני. 

דילוג לתוכן