חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך ניתן לשלב בין עיצוב כפרי לעיצוב מודרני?

מצד אחד אתם חולמים על בית מתקדם ומרווח, אבל מצד שני אתם רוצים שהבית יהיה גם חמים ובייתי עם אלמנטים כפריים. על פניו מדובר בשני רצונות מנוגדים, אולם בפועל מעצב פנים מקצועי המתמחה בעיצוב בתים בסגנון כפרי מודרני יוכל לתכנן לכם בדיוק את מה שאתם חולמים עליו: סגנון עיצובי ייחודי ומרשים המספק סביבת מחייה אורגנית, חמה וביתית המעוצבת באופן מרווח, פתוח ועכשווי.

להכיר את שני סגנונות העיצוב 

עיצוב בתים כפרי מודרני דורש ממעצב הפנים להכיר היטב את העקרונות המנחים של שני סגנונות עיצוב אלו. כך למשל, עיצוב פנים מודרני שם דגש על שילוב בין פרקטיות לאסתטיקה עם קו נקי, אלגנטי, ישר ופשוט, נטול עיטורים ונמנע מעומס יתר.

זאת לצד מרחב כמה שיותר פתוח ומואר, השואף לנצל בחוכמה חלל נתון ומשאבים קיימים ועושה גם שימוש בפתרונות דינאמיים ומתקדמים. הגוונים בעיצוב מודרני נוטים לניטראליות ואחידות, וכן נעשה שימוש במגוון חומרי גלם אחידים השומרים על המראה המקורי שלהם, הנעים מחומרים מוכרים כמו עץ וממשיכים לחומרים עכשוויים כמו זכוכית ומתכת. 

זאת בעוד שסגנון עיצוב כפרי ניכר בקו מעוגל וחמים, בהעדפה לחומרים טבעיים גולמיים כמו עץ, אבן וברזל שיכולים להיות בקו נקי ומחוספס או מעוטרים, לצד צבעוניות ותאורה רכה וחמימה, המשלבת הרבה צמחייה במרחב.

האיזון הנכון בין כפרי למודרני

הכרות עם שני סגנונות העיצוב מאפשרת למעצב לדעת כיצד לשלב נכון בניהם באופן מאוזן והרמוני. לשם כך יש להתמקד בתכונות הדומות של שני סגנונות העיצוב לצד תכונות המשלימות אחד את השני, המשתלבות באופן מוצלח ביותר, הן מההיבט הפרקטי והן בהיבט האסטטי. שילוב זה לא אחת יתבסס על הדגשים הבאים:

  • חלל מרווח ובייתי- הגישה המרווחת והפתוחה של הסגנון המודרני מפחיתה את הנטייה של סגנון כפרי לעומס של פריטים. מנגד, הסגנון הכפרי יעניק למרחב חזות אלגנטית פחות פורמאלית, יותר רכה וביתית, ופחות קרה ומנוכרת.
  • חומרי גלם- ייעשה שימוש במכנה משותף של שני הסגנונות, המעדיפים חומרי גלם ששומרים על אופיים המקורי, כאשר הדגש יהיה על חומרי גלם טבעיים המועדפים על סגנון כפרי כמו עץ, אבן וברזל, עם מראה יחסית מעודן, וקו עיצוב כמה שיותר פשוט, ישר ונקי.
  • תאורה – שני סגנונות העיצוב שמים דגש על חדירה מרובה של אור טבעי לבית דרך מפתחים גדולים, היוצרים מיזוג נכון בין מרחב פנימי לחיצוני. יחד עם זאת, בהשפעת הסגנון הכפרי ההעדפה תהיה לאור רך ונעים, והיא ניכרת גם בתכנון תאורת הבית. זאת לצד תכנון תאורה המספקת מענה פרקטי לצרכים שונים בדומה להתייחסות של הסגנון המודרני. 
  • צבעוניות- עיצוב כפרי מודרני יתמקד בצבעוניות בהירה עם הרבה גוונים ניטראליים לבנים שמועדפים על סגנון מודרני, לצד גווני חמים בהירים שמקורם בסגנון הכפרי.
  • ארגון וקידמה-  בית כפרי מודרני בדרך כלל ייקח מהגישה המודרנית את השאיפה ליצור מרחב מסודר ומאורגן המנצל באופן מרבי חלל נתון, ועושה ששימוש בפתרונות מתקדמים, דינאמיים וחכמים כמו שולחן אוכל נפתח, ספה ההופכת למיטה, וכן מערכת בית חכם השולטת גם מרחוק באמצעי הצללה, גופי תאורה, מערכות שמע, מערכות מיזוג וכדומה.
  • צמחייה- מגישת העיצוב הכפרי ניתן לשלב בבית צמחייה ירוקה ומלאת חיים, תוך הקפדה על גישות מודרניות המפזרות את הצמחייה במרחב באופן נכון ומאוזן, שאינו יוצר תחושה של צפיפות ועומס.

כל אחד עם העיצוב והשילוב שנכון לו

חשוב להבין כי יצירת התמהיל הנכון בין הסגנונות מאפשר לעצב את הבית בסגנון משולב כפרי מודרני ומעניק למעשה מרחב משחק גדול, בו כל אחד יכול לבחור בשילוב ובסגנון המתאים לו. יש כאלו שיעדיפו לעצב בית מודרני עם נגיעות של עיצוב כפרי, למשל על ידי שילוב של קיר בריקים, או הוספת פריטי ריהוט כפריים בודדים בכל חדר כמו אי (בוצ’ר)מעץ אלון במטבח, פרקט מעץ לריצוף הבית, שטיח צבעוני, וילונות בד רכים בגווני שמנת וכדומה.

מנגד, יהיו כאלו שיעדיפו לתכנן בית כפרי עם נגיעות מודרניות, הניכרות למשל בגוף תאורה עכשווי ומרשים ממתכת, מעקה זכוכית לגרם מדרגות המחדיר אור לבית, תריסים חשמליים וכדומה. בנוסף, יש שמי שירצה לעצב את ביתו באופן היוצר סינתזה בין סגנון כפרי למודרני לכדי סגנון אחד עכשווי אך חמים ובייתי.

מעבר לכך, שני הסגנונות מאגדים תחת הכותרות שלהם מגוון סגנונות משנה של עיצוב. כך למשל, ניתן לבחור בקו כפרי שמקורו בסגנון עיצוב סקנדינבי השם דגש על קווים פשוטים ונקיים, ומשלב הרבה אלמנטים של עץ בגוונים בהירים.

כמו כן ניתן לעצב את הבית בסגנון כפרי פרובנס, עם קו יותר מאוורר ומעודן, הרבה גוונים של לבן ושילוב טקסטיל טבעי כמו פשתן או עבודות רקמה. בנוסף, סגנון מודרני יכול להיות מושפע מגישות אורבאניות עם שילוב של בטון וצנרת חשופה, לשלב אלמנטים גראפיים גיאומטריים של שנות השבעים עם נגיעות עזות של צבע במרחב, לחשוב בגדול בסגנון שנות השמונים, לבחור בעיצוב עתידני, ועוד.

שיתוף

עוד מהבלוג

צרו אתנו קשר

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לשיחת ייעוץ ראשונית