בית משודרג עם עיצוב פנים כפרי

עיצוב פנים כפרי הפך למבוקש בקרב הציבור הישראלי, בהיותו מאופיין במרחב חמים, נעים וביתי. יחד עם זאת, עיצוב כפרי הינו תחום נרחב המתפלג לתתי סגנונות עיצוב אשר לכל אחד מהם ייחוד משלו. כמו כן, על מנת לזכות בעיצוב כפרי מוצלח חשוב להתאימו באופן אישי למרחב ולאנשים המאכלסים אותו, תוך שילוב של מספר סגנונות שונים.

מאפייניו העיקריים של עיצוב כפרי

עיצוב בית כפרי מתייחס לסגנון ייחודי שמתאים בדרך כלל לחללים מרווחים. זהו סגנון פרקטי בעיקרו העושה שימוש רב בחומרי גלם טבעיים כמו עץ, מתכת ואבן, ומאופיין בגוונים חמים, באור רך ונעים ובאווירה ביתית. לא אחת הוא כולל פריטים בסגנון וינטאג' שיכול להיות מחוספס, כמו כלי מתכת או חרס גדול, או מעודן כמו ואזה מעוטרת ומסוגננת. בנוסף, בסגנון כפרי אלמנטים של גימור ותשתיות נותרים לעיתים קרובות גלויים. כך למשל, עיצוב כפרי יכול להתבטא בריצוף פרקט או דק מעץ טבעי, קירות עם טיח בגוון טבעי, חיפויי בריקים או אבן טבעית, חימום הבית עם קמין, חלונות בלגים או חלונות עץ, מטבח עם סירים תלויים, תקרה עם קורות עץ חשופות, דלתות מעץ מלא, פריטי טקסטיל מחומרים טבעיים, וריהוט עץ דומיננטי.

את הסגנון הכפרי ניתן ליישם בכל חללי הבית לרבות סלון, מטבח, פינת אוכל, חדר שינה, חצר ומרפסת, כאשר בכל חלל העיצוב יותאם למאפייני השימוש בו ולאופי המשתמשים. יחד עם זאת, עיצוב פנים כפרי אינו אחיד והוא מושפע מסגנונות עיצוב נוספים וממקומות מהם הוא הגיע.

סגנונות שונים של עיצוב כפרי

כאמור, עיצוב פנים כפרי אינו אחיד והוא מורכב ממספר סגנונות המוגדרים בהתאם להשפעות של תקופות שונות ושל מקורות, כאשר לצד המשותף יש לכל סגנון גם מאפיינים ייחודיים משלו. כך למשל, ניתן לבחור בעיצוב כפרי בסגנונות הבאים:

  • כפרי קלאסי –  מהווה את הבסיס לשאר סגנונות העיצוב הכפריים, והוא ממוקד ביצירת מרחב ביתי נעים וחמים. מקורו באירופה והוא מושפע מהאזור ממנו הוא הגיע, כמו למשל עיצוב בסגנון פרובאנס או אנגליה. יחד עם זאת, בישראל עיצוב כפרי קלאסי נוטה לרוב לערבב אלמנטים של מקומות ואזורים שונים. עיצוב זה מאופיין בשימוש רב בחומרים טבעיים כמו אבן, ברזל ובעיקר עץ מלא, השומרים על חזותם וגוניהם הטבעיים. זאת במראה שיכול להיות מעובד באופן מחוספס או מעודן, עם פריטי ריהוט מאסיביים בעלי פרזולי ברזל, קירות בצביעה גסה, וכן עם גימורים ותשתיות שיכולים להיות חשופים כמו קורות גלויות בתקרה. סגנון זה גם משלב בין גווני עץ כהים לבין צבעים רכים ובהירים, כמו לבן ושמנת.
  • כפרי מודרני – סגנון מתקדם וחכם שמשלב חומרי גלם טבעיים עם עכשוויים, ושם דגש רב על שילוב בין אסטטיקה לפונקציונאליות בחלל יחסית מרווח ולא עמוס. כמו כן, עיצוב זה משלב בין פריטים בעיבוד גס ומאסיבי לבין פריטים בעלי חזות חלקה ואחידה, עם אלמנטים ואביזרים מודרניים ועם גוונים דומיננטיים של לבן, שחור ואפור. לא אחת גם פריטים טבעיים זוכים לצביעה אחידה וחלקה. כאמור, בסגנון זה חומרי גלם טבעיים ניצבים לצד חומרים עכשוויים כמו זכוכית ואלומיניום.
  • כפרי יוקרתי – בדרך כלל עיצוב כפרי מאופיין בגישה פרקטית עם פריטי ריהוט יחסית פשוטים. יחד עם זאת, ניתן גם לבחור עיצוב כפרי יוקרתי עם פריטים מושקעים ודקורטיביים היוצרים חלל מפואר וכן תקרות גבוהות, גופי תאורה שקועים ועוד.
  • כפרי בסגנון פרובנס – עיצוב יוקרתי ופשטות היוצרים מרחבים מעודנים וביתיים עם חלל בהיר ופסטורלי, תוך שימוש בחומרים טבעיים כגון עץ, אבן וברזל, וכן שילוב רב של טקסטיל, זכוכית ופריטי וינטאג'.
  • כפרי בסגנון אנגלי –  מאופיין בקו אלגנטי, מאופק ועשיר מחד, ונוח וחמים מאידך, עם ריהוט עץ כהה וכבד מעובד ומגולף לפרטיו, ריפוד עשיר בדוגמאות מהטבע, וויטרינות המציגות אוספי כלי חרסינה.
  • כפרי ים תיכוני –  שם דגש על מרחב בהיר, פתוח ומזמין לאירוח, בגוונים של לבן כחול וירוק, עם קשר ישיר אל הטבע והנוף, בשילוב של טיח לבן עבה, פינות מעוגלות, ריהוט פשוט מעץ מלא ותכנון חלל מרווח עם נישות גבס רבות.

תכנון בית עם עיצוב פנים כפרי

מתוך מגוון האפשרויות לבחירת עיצוב בית כפרי, חשוב לבחור באלו המתאימות לצרכים האישיים של כל אחד, הלוקחות בחשבון נתונים מגוונים לרבות תוכנית אדריכלית, סביבת הבית, כיווני אור ואוויר, גודל המבנה וחלוקת חלליו, צרכים אישיים, אורחות חיים, צרכי אחסון, הגדרות תקציב לפרויקט  ועוד. כמו כן, עיצוב הבית נדרש להיתמך בתוכנית עבודה מפורטת ומקיפה המתייחסת בין היתר לתשתיות ונקודות חשמל ומים, עבודות נגרות, תכנון מטבח, עבודות פרזול, עבודות צבע, גבס ועוד. בנוסף, בחירת עיצוב כפרי נדרשת להתאים לקונספט מוגדר המבוסס על העדפות אישיות של בעלי הנכס, שמוביל למיזוג נכון של אלמנטים מותאמים לצרכים פרקטיים ספציפיים.

משרד מומלץ לעיצוב פנים כפרי

כדי לזכות במרחב נעים ופרקטי עם עיצוב בית כפרי מוצלח, חשוב לבחור במשרד אשר עיצוב פנים כפרי הינו התמחותו העיקרית, המספק לכל לקוח מענה אישי מותאם במדויק לצרכיו, מאפייני ביתו והגדרות תקציב.

דוגמא טובה למשרד שכזה הינו משרד מעצב הפנים עמי ברמי, שמאחוריו ניסיון של עשרות שנים בענף הבנייה. הניסיון והמומחיות ניכרים ביכולת לשלב ראיה הוליסטית לצד ירידה לפרטי הפרטים של כל פרויקט, עם הליך עיצוב מושלם לכל שלביו מתכנון ועד ביצוע וגימור. כמו כן, במשרד מתמחים בעיצוב פנים כפרי המפגיש בין סגנון קלאסי למודרני, ומוביל ליצירת מרחב מחייה אורגני, נעים וביתי אשר חוסך וממקסם משאבים באופן אופטימאלי. תפיסת העיצוב של המשרד מבוססת על אהבה לטבע ולתחום העיסוק, עם גישות עיצוב ייחודיות וחכמות המשלבות פונקציונאליות ואסטטיקה, ומתוך מחויבת להליך ממוקד, עם עמידה בהגדרות תקציב ולוחות זמנים.

כפועל יוצא מכך, בחירה במשרדו של עמי ברמי לעיצוב בית כפרי תשדרג את חזות הבית והטמעתו בתוך סביבתו הקיימת באופן הרמוני, תוך התאמתו לדרישות משתנות של התא המשפחתי, ניצול מירבי של מרחב נתון ושדרוג איכות החיים של בני הבית. יעדים אלו מושגים באמצעות שירותים מקיפים וגישת עבודה ייחודית, גמישות יצירתית, טכנולוגיות מתקדמות, שקיפות מלאה ושיתוף הלקוח בהליך העיצוב על כל שלביו. 

דילוג לתוכן