חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדריך: כל מה שצריך לדעת על עיצוב בית מודרני

מבקשים לעצב את ביתכם בסגנון מודרני? לא יודעים כיצד ליישם סגנון זה הלכה למעשה? קודם כל כדאי שתפנו לאיש מקצוע המתמחה בתכנון ועיצוב בתים בסגנון מודרני. מעבר לכך, לפניכם מספר דגשים חשובים שיעניקו לכם כיוון לעיצוב נכון של הבית בסגנון מבוקש ועכשווי זה.

להבין את הבסיס של סגנון העיצוב 

בכדי לעצב בית בסגנון מודרני יש תחילה להכיר ולהבין את הקווים המנחים סגנון עיצוב זה.

בתור התחלה, עיצוב מודרני מבקש ליצור מרחב פרקטי ונוח עם ניצול מרבי של החלל, כאשר הפונקציונאליות של המרחב מהווה את הבסיס לעיצובו האסטטי עם ארגון נכון, זורם ומאוזן של האלמנטים השונים במרחב.

הגישה הפרקטית של סגנון עיצוב מודרני ניכרת בקו מינימליסטי, ישר, פשוט ונקי הנמנע מעיטורים ופרטים עודפים שאינם חיוניים, ומוביל ליצירת מרחב אלגנטי ומרשים.

כמו כן, הרצון ליצור סביבת נוחה ומרווחת, נטולת עומס, מתבטא בסביבת מגורים הרמונית, פתוחה, מוארת ומרווחת, עם חללים כמה שיותר גדולים ועם כמה שפחות קירות. גישה זו הובילה למשל ליצירת סביבת מגורים פתוחה בה הסלון, פינת האוכל והמטבח מתוכננים במרחב אחד.

סגנון עיצוב המונע מפרקטיות

מתוך הגישה הפרקטית הרואה את רווחת דיירי המקום, המרחב בבית מודרני מתוכנן באופן כמה שיותר חסכוני בהוצאותיו השוטפות ובריא למגורים.

כך מתקבל מרחב מחייה הנעזר  בחומרים עכשוויים, נוחים לשימוש ועמידים, עם ניצול מרבי של אור טבעי ותכנון נכון של תאורה מלאכותית, ועם שילוב של מערכות בית חכם מתקדמות.

כמו כן, ניצול נכון של המרחב ניכר בפתרונות חכמים, מתקדמים ודינאמיים שונים עבור מגוון צרכים כמו פתרונות אחסון, פריטים רב תכליתיים, כדוגמת ספה הנפתחת למיטה או מזנון המשמש גם כמחיצה המפרידה בין חללים, התקנת מערכות בית חכם ועוד.

בנוסף, הגישה הפרקטית של סגנון מודרני מתבטאת בהעדפת חומרי גלם השומרים על המראה האותנטי שלהם ואינם מנסים להסוותו, בין אם מדובר באבן, עץ, זכוכית או מתכת.

הסגנון המודרני הפרקטי מאופיין גם בהעדפת חומרי גלם בעלי מראה אחיד וחלק, המשתלבים עם הקו הנקי. העדפה זו ניכרת גם בבחירת הצבעוניות במרחב מודרני, השומרת על מראה אחיד ונקי ועושה שימוש בעיקר בגוונים ניטרליים כמו לבן, אפור ושחור.

איך כל זה בא לידי ביטוי?

אחרי שהבנתם את הבסיס של סגנון מודרני ואת קווי העיקריים שלו, ניתן ליישם מאפיינים אלו בפועל בעת תכנון ועיצוב פנים של הבית:

 • תכנון חזות המרחב– בתכנון בית מודרני יש להקפיד על יצירת מרחב עם קווים ישרים, נקיים ופשוטים, עם כמה שפחות צורות וזוויות ופינות, וחללים גדולים ומרווחים. 
 • רהיטים– לבית מודרני העדיפו ריהוט בקו ישר ונקי שמספק מענה לצרכים פרקטיים, מתאים לפרופורציות של המרחב, משתלב בחלל ולא משתלט עליו.
 • כמה שפחות– תכנון בית מודרני עם קו מינימליסטי, המונע עומס של המרחב, יספק לכם סיבה נהדרת לזרוק פריטים שאינם נחוצים כמו ארונית לא שימושית, פוף שאף אחד לא יושב עליו, כל מיני מכשירי חשמל במטבח שמעולם לא נגעתם בהם, ועוד.
 • מרחב נקי מפרטים–  ההעדפה להימנע מעומס ניכרת בסגנון מודרני באחסון פריטים רבים במקומות שאינם גלויים לעין, באופן המונע תחושה של חוסר סדר ובלגן. כך למשל, תוכלו לאחסן בארונות בעלי קו נקי ואחיד שחלקם אף נסתרים מהעין, כל מיני מזכרות, אלבומים, ספרים, מחברות, משחקי של הילדים, נעלים וכדומה.
 • דינמיות– בכדי לנצל באופן מרבי את המרחב ולזכות בנוחות שימוש מרבית חישבו על פתרונות דינמיים לצרכים שונים, כמו שולחן אוכל נפתח, כורסאות וספות מתכוונות, ארגז מצעים מתחת למיטה, ספה שנפתחת למיטה עבור לינת אורחים ועוד.
 • בית חכם– למי שאוהב קידמה, בית מסגנון מודרני יקדם בברכה מערכות חכמות, המספקות שליטה מרבית במנגנונים שונים שתורמים לרווחת ונוחות הדיירים ולחסכון אנרגטי. כך למשל, ניתן לשלוט מרחוק בפתיחת וסגירת תריסים, בהדלקת וכיבוי אורות, מזגן והפעלת מערכות שמע.
 • צבעוניות – בדרך כלל צבעוניות מועדפת בבית מודרני נוטה לגוונים ניטראליים של לבן, אפור ושחור. לצבע הניטראלי ניתן להוסיף נגיעות מעניינות של צבע עז וחי, בין אם כקיר צבעוני בגוון ירוק או חום כהה, כורסא בצבע תכלת, כריות אדומות, שטיח צבעוני וכדומה.
 • תאורה טבעית– בתכנון בית מודרני נצלו אור טבעי כמה שיותר, עם מפתחים גדולים המתוכננים בהתאם לכיוון אור השמש. כמו כן תוכלו לשלב פתרונות הצללה מתקדמים כמו וילונות או תריסים, המאפשרים להחדיר למרחב כמות אור מבוקשת, מאור יום מלא בימי החורף, להצללה חלקית בקיץ ועד האפלה מוחלטת כאשר רוצים לישון עד מאוחר בשבת.
 • מפתחים– תכנון נכון של תאורה טבעית בבית מודרני שם דגש על בחירת חלונות מתאימים, עם העדפה לחלונות גדולים עם פרופילים דקים וכמה שפחות חלוקה פנימית.
 • גופי תאורה– את גופי התאורה בבית יש למקם ולבחור כך שיספקו מענה מדויק לצרכים שונים, בין אם תאורה ממוקדת בהירה וחזקה או תאורת אווירה רכה. כמו כן יש לבחור בגופי תאורה בעלי קו נקי שיכולים להיות מצד אחד גופי תאורה שקועים ומוסתרים בקירות ובתקרה, או מנגד גופי תאורה מעוצבים תלויים, עומדים או מחוברים לקירות, בקו עכשווי נקי ומרשים התורמים לעיצוב חזות החלל.
 • זכוכית– אחד החומרים שמתאימים במיוחד ליצירת מרחב מודרני, מואר ופתוח, השומר על קו נקי ואחיד, הינו ללא ספק הזכוכית, אותה ניתן לשלב באלמנטים שונים במרחב, כמו מעקה לחדר מדרגות, מחיצות, חיפוי קירות, משטחי שולחנות עיצוב מקלחונים ועוד. 
 • מתכת– סוג נוסף של חומר גלם המתאים למרחב מודרני הן מתכות מסוגים שונים, המעניקות למרחב מראה נקי, אחיד ומעכשווי. כך למשל, ניתן לשלב מתכות ברגליים של כיסאות ושולחנות, במעקה בחדר מדרגות, בידיות של דלתות וארונות, בגופי תאורה, ברזים, כיורים, משטחי עבודה במטבח ועוד.
 • חומרים נוספים– לצד זכוכית ומתכת, בבית מודרני יכולים להשתלב עוד מגוון סוגי חומרים השומרים על המראה האותנטי שלהם ומעוצבים עם פני שטח אחידים. כך למשל, ניתן לשלב בבית קיר של בריקים בגווני לבן או אפור, לבחור בריצוף שיש אחיד, או בריצוף בטון מוחלק עכשווי. כמו כן ניתן לשלב במרחב פריטי ריהוט מעץ, עור או בד טבעי, ואף לבחור בפריט איכותי עם עיצבו ייחודי העשוי מפלסטיק.

כר נרחב לפעולה 

חשוב להבין כי עיצוב הבית בסגנון מודרני אינו סכמטי אלא מעניק למעשה כר נרחב לפעולה, עם שלל אפשרויות לתכנון ועיצוב המרחב, ועם השפעה של תקופות עיצוב מודרני שונות וסגנונות עיצוב נוספים.

כך למשל, עיצוב מודרני בהשפעת שנות השבעים משלב אלמנטים גראפיים בקו נקי אך עז צבע ואף פסיכודאלי שניכר בטפטים לקירות, בריפודי ספות ובעיצוב שטיחים ווילונות. לעומתו, הקו המודרני משנות השמונים עושה שימוש רב בלבני זכוכית, ריהוט אסימטרי ואלמנטים גדולים ומרשימים במרחב.

יתרה מכך, בימינו מקובל לשלב סגנון עיצוב מודרני עם סגנונות עיצוב נוספים, כמו עיצוב כפרי, טבעי, בייתי וחמים, או סגנון קלאסי המאפשר שילוב של אלמנטים דקורטיביים במרחב במידה נכונה. לכן, בבואכם לעצב בית בסגנון מודרני עומדות בפניכם שורה ארוכה של אפשרויות, מהן תוכלו לבחור את הקו המתאים ביותר להעדפות ולצרכים שלכם.

שיתוף

עוד מהבלוג

צרו אתנו קשר

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לשיחת ייעוץ ראשונית