חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

למה כדאי לפנות למעצב פנים מקצועי?

חשוב להבין שעיצוב דירה אינו עניין של מה בכך, ושהוא מורכב מהרבה מאוד גורמים ופרמטרים שיש לקחת בחשבון. לכן, לא מומלץ לעצב דירה לבד אלא לפנות לקבלת שירותי עיצוב פנים מקצועי. יחד עם זאת, בשוק המקומי אנשים רבים מציעים שירותי עיצוב פנים ברמות שונות של מקצועיות, ניסיון ומיומנות.

ניהול פרויקט העיצוב 

עיצוב ותכנון של בית הינו תהליך ממושך, מורכב ומלחיץ. בחירה במעצב מקצועי תעניק לכם דמות בכירה וסמכותית שתנהל את הפרויקט על כל שלביו, בכל היקף שמתאים לכם, מתחילתו ועד סופו. ההליך כולל בין היתר בחירת קונספט, הכנת תוכנית עבודה עם פרוגראמה וכתבי כמויות, סיוע בבחירת ורכישת חומרים, רהיטים ופריטים נוספים, סיוע באיתור אנשי מקצוע וספקים ופיקוח אחר העבודות בשטח תוך הקפדה על מסגרת זמנים ותקציב.

לתרגם חלומות לכדי מציאות

לכל אחד מאיתנו יש חלום מוגדר פחות או יותר עבור עיצוב ביתו. יחד עם זאת, להפוך חלום מופשט למציאות, לכדי תוכנית עבודה מעשית, אינו עניין של מה בכך.

לשם כך יש צורך בידע מעמיק ובניסיון רב שנים, בהבנת רצונות וצרכי הלקוח וביכולת ליישמם בפועל עם תוכנית ריאלית המוגבלת במסגרות תקציב, מאפייני מבנה, תקנות בניה וכדומה.

בתור התחלה המעצב נדרש להבין את הרצונות של הלקוח ולסייע לו להביעם באמצעים שונים, למשל על ידי תשאול נכון, הצגת דוגמאות מתאימות ועוד. רצונות אלו יורכבו לא רק מהעדפות אסטטיות אלא גם מצרכים פרקטיים שונים המבוססים על מאפייני דיירי הבית, אורחות חייהם, צרכי אחסון וכן הלאה.

בנוסף, מכיוון שהאדם הממוצע לא מבין את משמעותם של שרטוטים טכניים, על המעצב גם לתרגם ללקוח רעיונות עיצוב שונים באופן מוחשי וברור, בין היתר על ידי הסברים ויזואליים ועם הדמיות תלת מימד.

חשוב להבין שאם לקוח לא יבין בפרוטרוט רעיון עיצוב המוצג בפניו, הוא עלול בסופו של דבר להתאכזב מהתוצאות המתקבלות בשטח.

יכולות רב תחומיות

בכדי לעצב בית באופן מוצלח יש צורך בכישורים מקצועיים מגוונים, טכניים ויצירתיים, המספקים מענה לצרכים פונקציונאליים ואסטטיים כאחד, למשל עבור חלוקה מחודשת של חללים או עבור תרגום אווירה מבוקשת לכדי סגנון עיצוב העושה שימוש בחומרים שונים.

לשם כך על המעצב להציג בין היתר הבנה מעמיקה בתחומי הנדסת בניין, לדעת לקרוא תוכניות אדריכליות, להבין את משמועתם של מונחי בנייה שונים ולהכיר טכניקות שונות לבנייה. כמו כן, על המעצב להבין בנושאים נוספים הקשורים לתכנון בית, לרבות תשתיות חשמל, מים וביוב, תשתיות גז ומיזוג, חיבור מערכות תקשורת ועוד.

כל זאת לצד היכרות מעמיקה עם עולם העיצוב, על המגמות וסגנונות העיצוב הקיימים, סוגי חומרים, צבעים, אבזרים ורהיטים שיש בשוק וכיצד לשלבם נכון אחד עם השני. יכולות אלו נדרשות להיות מגובות בחשיבה טכנית מפותחת לצד חשיבה יצירתית, ויכולת לאתר פתרונות ייחודיים למצבים וצרכים ספציפיים.

תוכניות עבודה מקצועיות

מעצב פנים מקצועי ידאג לגבות את הליך עיצוב הבית בתוכניות עבודה המבוססות על פרוגראמה מדויקת, על כל מרכיבי העיצוב והבנייה נדרשים, עם מידות מדויקות של הבית על מרחביו השונים, ופירוט מדויק של כל שינוי שיבוצע בחלל על החומרים והעבודות יש לבצע בו ועלותם.

כמו כן תוכנית העבודה תכלול כתב כמויות המהווה מסמך חיוני לעבודתם אנשי מקצוע נוספים בשטח, הכולל כמויות מדויקות של חומרים שונים הנדרשים לעבודות העיצוב. בנוסף, על סמך כתב הכמויות יוכלו אנשי מקצוע לספק הצעות מחיר רלוונטיות.

ניהול מסגרות תקציב וזמנים

עיצוב פנים מקצועי משמעותו בין היתר הוא היכולת של המעצב לנהל פרויקט עם מסגרות תקציב וזמנים מוגדרות. יכולת זו מבוססת על ניסיון רב שנים ויכולת להפיק תוכנית עבודה מפורטת על כל שלביה, עם הערכה נכונה של עלות כל שלב, מחירי חומרים ומוצרים נחוצים ועלות עבודות אנשי מקצוע.

זאת לצד יכולת להעריך לוחות זמנים של ההליך על כל שלביו, מהערכה של הליכי רכישה עם מועד אספקת מוצרים וחומרים שונים, ועד הערכת זמני עבודה של אנשי מקצוע שונים. 

היכולת לנהל פרויקט עיצוב ותכנון נכון של תקציב וזמנים, חוסכת באופן ניכר בעלויות ומונעת הוצאות מיותרות הנובעות מרכישות יקרות או לא נכונות, ליקויים וטעויות בעיצוב ובניה, כפל עבודות ורכישות וכדומה.

עליה בערך הנכס

בית שעוצב על ידי איש מקצוע, באיכות ביצוע וגימור גבוהה, ועם תכנון נכון של המרחב, תהפוך את הנכס להרבה יותר אטרקטיבי ואף תתרום לעליית ערכו בשוק. האטרקטיביות של הנכס נובעת מהפיכת נכס מיושן לעכשווי, עם מענה רחב לצרכי קהל היעד הרלוונטי.

כמו כן, העלייה בערך הנכס נובעת מיצירת מרחב מגורים חדיש ואיכותי, מחומרי גלם משובחים, טכניקות בניה מתקדמות, וניצול נכון של המרחב.

היכרות עם השוק

מעצב מקצועי עם ניסיון רב שנים מכיר היטב את השוק ויכול לסייע בבחירה נכונה של ספקים לחומרים ומוצרים שונים לעיצוב הבית. היכרות זו תבוא לידי ביטוי ביכולת לזהות איכות של חומרים ומוצרים שונים ולאתר פריטים ייחודיים חיוניים לעיצוב הבית. כל זאת עבור מחירים משתלמים אשר יחסכו בעלויות הליך העיצוב.

בנוסף, מעצב פנים מנוסה גם יכיר אנשי מקצוע מומלצים כמו נגרים, צבעים, חשמלאים, אינסטלאטורים וכדומה. איכותם של אנשי המקצוע תתבטא בניסיון רב בתחום ורמת מקצועיות גבוהה, בשירות אמין המחויב לוחות הזמנים ובהצעת שירותיהם עבור מחירים הוגנים ומשתלמים.

בנוסף, מעצב מקצועי יידע לבחון הצעות מחיר של אנשי מקצוע על פרטיהן השונים, להבין מה הן כוללות ומה לא, ולדעת להפיק את המרב לטובת הלקוח שאותו הוא מייצג.

מעבר לכך, המעצב ידאג לפקח אחר עבודות אנשי המקצוע ואספקת חומרים ומוצרים שונים, שהינם איכותיים ועומדים בדרישות תוכנית העבודה ומיושמים באופן נכון ללא ליקויים או טעויות.

מתי בכלל צריך מעצב מקצועי?

שירותיו של מעצב פנים מקצועי על היתרונות הרבים שהוא מציג, חיוניים בלא מעט מקרים ומצבים, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

התאמה לצרכים עכשוויים

עם השנים גם הצרכים שלנו מהבית משתנים, כך שיש הבדל בין צרכיו של זוג צעיר, משפחה עם ילדים קטנים, משפחה עם בני נוער, זוג מבוגר שילדיו עזבו את הבית, מעבר לעבודה מהבית וכדומה. במצבים אלו, כדי להתאים את הבית לצרכים משתנים, שירותיו של מעצב מקצועי בהחלט יכולים לעזור, למשל על ידי חלוקה מחדש של חללים.

שדרוג רמת החיים 

עם השנים גם רמת החיים שלנו עולה, יש לנו יכולת כלכלית יותר גבוהה ואנו רוצים להתאים לה סביבת נאותה. במקרים אלו מעצב פנים יסייע בשדרוג חלל נתון והפיכתו ליותר איכותי, יעיל ומעוצב.

בניית בית 

בניית בית מאפס מעניקה לנו הזדמנות לעצב מרחב מושלם העונה במדויק לחלומות ולצרכים שלנו. בכדי להגיע ליעד הזה יש לדאוג לשירותי עיצוב פנים מקצועי עם גורם בעל הבנה טכנית מעמיקה, בעל יכולת לעבוד במקביל לאדריכל ולקבלן.

דירה חדשה מקבלן 

דירות מקבלן מסופקות בסטנדרטים אחידים ובסיסיים ובכדי לשפרן חשוב לפנות לשירותי מעצב מקצועי, שיהווה גם גורם מתווך בין בעל הנכס לקבלן ויוכל להפיק את המרב ממרחב נתון, באופן היעיל והחסכוני ביותר.

דירה יד שנייה 

בעת קניית דירה יד שנייה אנו מקבלים נכס משומש שלרוב לא תואם במדויק לצרכים שלנו. במקרה זה מעצב פנים יסייע בעיצוב מחדש של הבית כך שיטפל בכל ליקוי בנכס, ויהפוך את סביבת המגורים למושלמת לצרכי וטעמם של בעליה החדשים.

מכירות והשכרת נכסים 

גם במקרים של מכירת או השכרת נכס יש לא אחת צורך בשירותי מעצב פנים, שיהפוך את הדירה לאטרקטיבית באופן המעלה את ערכה ועונה למכנה משותף כמה שיותר רחב עבור קהל היעד שלה.

שיתוף

עוד מהבלוג

צרו אתנו קשר

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לפגישת ייעוץ ראשונית