חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פגישת ייעוץ לפני בניית תוכנית עיצוב פנים – צעד קריטי להצלחה

עם הזמן המצבים שלנו משתנים המשפחה מתרחבת, הילדים מתבגרים ועוזבים את הבית והצרכים משתנים בהתאם. אם אתם עומדים בפני שיפוץ מקיף של הדירה? מתכננים לקנות נכס חדש? פגישת ייעוץ בעיצוב פנים תעניק לכם הכוונה לצד פתרונות מקצועיים, אשר יאפשרו להתמודד בהצלחה עם אתגרי עיצוב המחכים לכם.

תפקידן של פגישות ייעוץ עיצוב פנים

פגישת ייעוץ עיצוב פנים מיועדת לספק פתרונות עיצוב מקצועיים וממוקדים עם תמיכה, ליווי ועזרה לצרכים רלוונטיים. למעשה באמצעות פגישה מקצועית אחת ממוקדת ניתן לקבל הרבה מידע חיוני בנושא עיצוב פנים, וכיוון מוגדר לעיצוב הבית שיכול לחסוך הרבה טעויות, זמן וגם כסף, ויסייע בהבנת ההליך הצפוי ומשמעויותיו.

כמו כן הפגישה תעזור לתרגם ולהגדיר רעיונות מופשטים לכדי תוכנית עיצוב פנים ריאלית מותאמת לנתוני הבית, זמן פנוי ומסגרות תקציב. והיא גם תאפשר להתמקד במה שחיוני, תחסוך זמן יקר בחיפוש אחר פתרונות עיצוב הולמים ובאיתור ספקים וקבלנים מומלצים.

למי מתאימים שירותי הייעוץ

ייעוץ בעיצוב פנים הינם מסוגי השירותים המוצעים על ידי מעצבי פנים. שירותי הייעוץ מתאימים גם למי שרוצה לבצע את כל עבודות העיצוב בעצמו, לרבות בחירה של קבלנים, חומרים ופיקוח אחר ביצוע של העבודות.

כמו כן שירות זה מתאים למי שיש לו זמן פנוי לפרויקט העיצוב לצד ניסיון ויכולות ניהול והבנה טכנית, בייחוד בנושאי בניה ועיצוב. השירות יעניק תמיכה מקצועית ממוקדת עם פתרונות מתאימים לצרכים ייחודיים ובהתאמה ליכולות אישיות, מסגרות תקציב, נתוני הנכס וקצב עבודה.

מנגד, למי שלא עומד בתנאים אלו, שאין לו זמן פנוי, עניין בנושא, רקע טכני ויכולות ניהול, עדיף לבחור בשירותי עיצוב פנים מלאים הכוללים תכנון של הפרויקט ויישומו בפועל.

מענה למגוון מטרות 

התכנים של פגישת ייעוץ עיצוב פנים משתנים בהתאם למטרות מוגדרות. כך למשל, פגישות אלו יכולות להתקיים בגין הסיבות הבאות:

  • רכישת נכס – ייעוץ מקצועי של מעצב פנים נדרש בטרם רכישת נכס, לקבלת מידע שיעזור בהבנת הצד התכנוני שלו. זאת על סמך נתוני הנכס וצרכי הרוכשים, בין אם מדובר בנכס למגורים, השכרה וכדומה. כמו כן המעצב יסייע להבין אם הנכס יוכל להתאים לרוכש והוא גם יציע מספר אופציות לתכנון הנכס ועיצובו ויעריך את עלותן.
  • שיפוץ הבית – בפגישת ייעוץ לפני שיפוץ של בית מושם דגש על בחינת משמעות תוכניות הבנייה ועיצוב הנכס, בהתאם לרצונות וצרכי הבעלים. בהתאם לנתונים המתקבלים המעצב יציג בפני בעלי הנכס מספר אופציות עם הסבר אודות כל אפשרות שיפוץ ומשמעות השינוי הצפוי. כמו כן פגישה זו כוללת הערכה כללית של עלויות השיפוץ.
  • דירה מקבלן – בעת קניית דירה חדשה מקבלן קיימת אופציה לביצוע שינויים ותוספות. בפגישת ייעוץ המסתמכת על תוכניות אדריכליות של הדירה ובחינת החוזה עם הקבלן יובן אילו שינויים כדאי לבצע בנכס, בהתאם לצרכים והעדפות אישיות. כמו כן תובן עלות צפויה של העבודות הנוספות.
  • הלבשת הבית – מי שמעוניין בשינוי קוסמטי חיצוני של ביתו יכול לקבוע פגישת ייעוץ עבור הום סטיילינג. בפגישה זו יוגדר קונספט מוביל לעיצוב המרחב, יוחלט על סגנון עיצוב מועדף, תיבחר פלטת צבעים מתאימה ותגובש תוכנית עיצוב פנים. כמו כן יובן אילו פרטי ריהוט ניתן להשאיר, אילו יש לחדש ואילו כדאי לזרוק. כמו כן תוערך עלות כוללת של העבודות הצפויות.

מענה לצרכים שונים

קבלת ייעוץ עבור עיצוב פנים יכול להיות גם עבור צרכים המשפיעים באופן ישיר על אופי העבודות. כך למשל, יש המבקשים לעצב את כל חללי הבית עם עיצוב מחודש ולא אחת עם שינוי חלוקה של חללים קיימים, במטרה לשפר את איכות החיים ולהתאימם לדייריהם.

לא אחת הצורך עולה בגין שינויים באורחות חיים ובנפשות החיות בנכס, למשל במקרה של מעבר לעבודה מהבית, התרחבות המשפחה או יציאה של ילדים מתבגרים מהבית.

בנוסף, יש שיבקשו להתמקד בעיצוב חללים ספציפיים בבית כמו סלון, חדר ילדים, מרפסת , גינה, חדר שינה או חדר רחצה, ויש שירצו לעצב את הבית מחדש באופן שיהיה יותר נגיש לבעלי מוגבלויות.

מאפייני פגישת הייעוץ

פגישות ייעוץ לעיצוב מתקיימים בנכס עצמו במטרה לקבל תמונת מצב מוחשית ועדכנית שלו. המיקוד של הפגישה ייקבע בהתאם למטרת פעולות העיצוב והצרכים שהן נועדו לשרת.

בהתאם למטרות ולצרכים תיערך סקירה ממוקדת של הבית, יועלו מספר פתרונות מתאימים לכל מרחב וחדר ותיבדק התכנות יישומם. למשל תיבחר סקלת צבעים לבית, יוחלט על אופן חלוקת החלל, ייבחרו פרטי ריהוט מתאימים, יוצעו פתרונות אחסון חכמים ועוד.

על פי הנתונים שיעלו גם תוכן סקיצה של חללי הבית המיועדים לשינוי, שתכלול גם מיקום של פריטי ריהוט שונים. כמו כן תפורט עלות הפרויקט עבור חומרים ועבודות ויוערך משכו של הפרויקט. בנוסף המעצב יוכל להמליץ על ספקים וקבלנים מתאימים.

מעבר לכך קיימת אופציה לפגישות ייעוץ נוספות בהמשך, עם ליווי ממוקד ונקודתי של עבודות העיצוב שיספק חוות דעת אודות העבודות בפועל, יסייע במקרים של חוסר בהירות לגבי המשך העבודות, ויעזור גם פיקוח חלקי על הביצוע.

שיתוף

עוד מהבלוג

צרו אתנו קשר

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לשיחת ייעוץ ראשונית