חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

6 שלבים לשדרוג הבית עם הום סטיילינג

עם הום סטיילינג תוכלו לשדרג את חזות ביתכם על ידי הלבשה נכונה של המרחב ויצירת אווירה מבוקשת. השדרוג יתקבל על ידי בחירה ומיקום נכון של רהיטים ישנים וחדשים, פריטי טקסטיל כמו וילונות, שטיחים וכריות, בחירה ומיקום של גופי תאורה, חפצי אומנות ונוי, בחירת סקלת צבעים לבית, עבודות פרזול ידיות לארונות, ועוד.

מבקשים לשדרג את ביתכם עם איש הום סטיילינג מקצועי? רוצים לרענן ולשפר את חזותו ואת נוחות השימוש במרחב? אם כך מצפה לכם תהליך ממוקד ולא ארוך המורכב ממספר שלבים מרכזיים שיפורטו להלן בקצרה.

שלב ראשון מוקדש להכרות

כמו במרבית תחומי העיצוב, השלב הראשון בהליך עיצוב הום סטיילינג לבית מוקדש לפגישת הכרות הנערכת לרוב בבית שלכם. במהלך פגישה זו יבחן המעצב את מצבו של הבית ויקשיב למה שיש לכם לומר בנושא לרבות צרכים, רצונות, מטרות וחלומות שלכם. כמו כן בשלב זה יוגדרו מטרות הלבשת הבית, שיכולות למשל להיות חלוקה מחדש של חלל פנימי וחיצוני בגין סיבות שונות כמו התרחבות המשפחה, יציאת ילדים מהבית, מעבר לעבודה מהבית ועוד.

הרצון להלבשת הבית יכול להתייחס גם לחללים ספציפיים כמו שדרוג המטבח, חדר רחצה, חדרי ילדים, מרפסות, סלון, פינת אוכל ועוד. בנוסף, לא אחת הצורך בהלבשה מחדש של הבית נובע מהרצון להנגיש אותו לגיל המעבר, בעיה בריאותית וכדומה. בכל מקרה, על סמך הנתונים שיתקבלו בשלב זה יועלו כמה כיוונים עבור רעיון מרכזי לריענון מראה הבית והלבשתו.

שלב שני – קונספט מרכזי

מתוך מספר רעיונות שעלו ייבחר קונספט מרכזי מועדף המכיל בתוכו את האווירה, הסגנון ומסרים מבוקשים. הקונספט הזה יוצג בפניכם עם פירוט של סקלת צבעים נבחרת, וסגנון עיצוב מתאים להלבשת הבית כגון כפרי, מודרני, וינטג’, קלאסי, ים תיכוני או אחר.

כמו כן ייבחרו נקודות עניין במרחב, למשל על ידי פריט ריהוט ייחודי, גוף תאורה מרשים או יצירת אומנות, וכן פירוט של פריטי ריהוט נחוצים, היכן הם ימוקמו ועוד. אם יש לכם השגות לגבי הקונספט זהו הזמן להציגם וביחד עם המעצב להגיע לקונספט סופי לשביעות רצונכם.

בשלב השלישי מודדים

לפני שהמעצב יוכל להכין תוכנית עבודה סופית עליו להגיע אליכם הביתה לביצוע מדידות של חללי הנכס השונים, הכוללים גודל, גובה ורוחב של חדרים, גודל מפתחים ומרחקם מהתקרה והרצפה, מיקום נקודות חשמל ועוד. מדידות אלו יבטיחו בחירה והתאמה מלאה של הפריטים השונים שיוצבו בבית באופן מדויק, נכון ופרופורציונאלי המעניק מרחב אסטטי, פרקטי ונוח.

שלב רביעי – מבינים כמה זה עולה לנו

לפני שניתן להכין תוכנית עבודה להלבשת הבית יש להחליט על מסגרת תקציב לפרויקט. חשוב להבין כי עלויות הום סטיילינג נעות בטווח מאוד רחב והן מושפעות מסוג העבודות המבוקש ומידת מורכבותן, וכן ממידת ההשקעה המבוקשת עבור פריטים שונים בבית כמו רהיטים, שטיחים או יצירות אומנות.

עלות שכר הטרחה של המעצב משתנה בהתאם למידת מעורבותו בפרויקט ההלבשה, בין אם הוא משמש בעיקר כיועץ או מתפקד כמנהל פרוייקטים בעיצוב פנים בפועל.

יש לציין כי למי שמעוניין לבצע את עבודות הלבשת הבית בעצמו כדאי שיהיו כישורי ניהול והבנה טכנית נאותים, וכמובן זמן פנוי לפיקוח וניהול הפרויקט, אחרת עדיף להסתייע בשירותים מקצועיים של מעצב פנים

בשלב החמישי מגיעים לתוכנית עבודה

כעת, כשיש גם קונספט מרכזי, גם מדידות מדויקת של הבית וגם מסגרת תקציב, יכול המעצב לעבור לשלב הבא של הכנת תוכנית עבודה מפורטת. תוכנית זו תכלול בין היתר הגדרת יעדי פרויקט הלבשת הבית, מהלכים נדרשים בפרויקט, חומרים, רהיטים ומוצרים נדרשים, ושרטוט המציג את מיקום הפריטים השונים בבית. בנוסף תוכנית העבודה תכלול לוחות זמנים של התהליך, עלויות עבודות ופריטים שיש לרכוש.

יש לציין כי הלבשת הבית יכולה גם להסתמך על ריהוט ופריטים שכבר קיימים, שלא אחת יש צורך לחדשם עם פעולות כמו החלפה של ריפוד, צביעה, שיפוץ וכדומה, ואשר לרוב ישולבו עם פריטים חדשים. בנוסף קיימת אפשרות לבחון את תוכנית העבודה עם מודל בתלת ממד, העוזר להבין את חזות הלבשת הבית המתוכננת.

שלב שישי – העבודות עצמן 

מי שבוחר לעבוד עם המעצב גם בעבודות בשטח, יזכה לסיוע מלא בניהול הפרויקט בהתאם לתוכניות עבודה, לוחות זמנים ומסגרות תקציב. הסיוע כולל בחירה של קבלנים שונים כמו קבלני צבע וחשמל ופיקוח על אחר עבודתם, חידוש פריטי ריהוט ישנים ופיקוח אחר עבודות החידוש והשיפוץ. 

כמו כן ניהול הפרויקט יכול לכלול ליווי בבחירת פריטי ריהוט ופריטים נוספים ופיקוח אחר הצבתם הנכונה במרחב הבייתי. יש לציין כי שלב זה יכול להיות ממושך עקב המבחר הרב שקיים בשוק, ולאור התלבטות בעל הבית בבחירת פריטים מועדפים, הזמנת פריטים מחו”ל, הזמנת פריטים בהתאמה אישית וכדומה.

כל זאת ועוד יימשך עד לקבלת סביבת מגורים שלמה, משודרגת ומוכנה למגורים, עם סידור נכון של המרחב על כל פרטיו לרבות צביעת קירות, מיקום רהיטים, תליית תמונות, התקנת גופי תאורה, פריסת שטיחים, תליית וילונות, הצבת חפצי אומנות ונוי וכיוצא בזאת.

שיתוף

עוד מהבלוג

צרו אתנו קשר

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לשיחת ייעוץ ראשונית