חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

9 הטרנדים החמים של 2022 לעיצוב פנים

כמו בעולם האופנה, כך גם עולם עיצוב הפנים מציג כל שנה מגמות וטרנדים חדשים. אם אתם רוצים לדעת מהם הטרנדים החמים של עיצוב הבית 2022, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

לפני שנתחיל, חשוב לציין כי טרנדים הם לרוב מגמות חולפות, בעוד שעיצוב הבית נועד לייצג ולשמש אתכם לשנים רבות וטובות. לכן, ממגמות אופנתיות יש לבחור באלו שיישארו רלוונטיים גם בשנים הבאות, או לשלב טרנדים במידה עם סגנונות וגישות עיצוב קלאסיים על זמניים. 

1. כמה שיותר טבעי

עליית המודעות למשבר האקלים בשנה הנוכחית ממשיכה כמגמות טבעיות באדריכלות ועיצוב הפנים. מגמות טבעיות אלו באות לידי ביטוי במתן משקל רב יותר לחדירת אור טבעי לבית, עם תכנון חכם ונכון של חלונות ומפתחים ורצון למזג בין החוץ לפנים. בנוסף גדל השימוש בחומרים טבעיים, בייחוד כאלו שהינם ממוחזרים או ברי קיימא כמו במבוק, נייר אורז, בדי הרפיה, ראטן, קליפות של עצי בננה וקש. זאת לצד העדפה של אומנות מסורתית העושה שימוש בחומרים טבעיים ומרקמים גסים כמו סלים בעבודות יד.

עוד מקבל מקום של כבוד הראטן, המוצע באיכות גבוהה בשלל עיצובים מיוחדים ועכשוויים של שולחנות, כיסאות, שרפרפים, מדפים וגופי תאורה. בנוסף, ניתן לראות הרבה הדפסים שונים ומיוחדים של בעלי חיים, עם דגש על מוטיבים מנומרים הניכרים למשל בטפטים, ריפודי כריות, כיסויי מיטה, וילונות ועוד. גם צמחייה טבעית מהווה אלמנט בעל משקל חשוב בעיצוב הבית ב- 2022, אותה משלבים בחללים ומקומות שונים כגון המטבח, חדר שירותים, סלון, חדר שינה וכמובן במרפסת.

2. השפעות של הצפון הרחוק 

המגמה הטבעית ניכרת גם בהשפעות של סגנון עיצוב סקנדינבי מאופק ובוגר, המשלב אלמנטים מודרניים עם טבעיים. סגנון עיצוב זה מאופיין בקו טבעי, שקט, נקי, מינימאלי, בהיר עדין ורך, עם שימוש ניכר בעצים בהירים. כמו כן מושם דגש על פונקציונאליות, על יצירת סביבה חמה וביתית ועל פריטים באיכות גבוהה, ועל עבודות יד מקוריות. יחד עם זאת, חשוב לציין כי בכל מדינה סקנדינבית סגנון העיצוב מקבל ביטוי מעט שונה. כך לדוגמא, בדנמרק סגנון העיצוב יותר עדין ומסוגנן, ובפינלנד הוא יותר פשוט וגס. 

3. הצבעים שעושים את השנה

חברת הצבעים המפורסמת פנטון הכריזה כי צבע השנה ל-2022 הוא כחול קלאסי. זאת מהסיבה שאנו בפתחו של עשור חדש עם תחושה של אי יציבות וחוסר ביטחון בעולם, לכן ראוי שנאמץ צבע מרגיע. בפנטון מסבירים: “הוא אלגנטי, מזכיר שמיים של בין ערביים ויש לו תכונות מרגיעות”.  כבר יותר מ-20 שנה מכריזה חברת הצבעים המפורסמת על צבע השנה שלה, וההכרזה הזו משפיעה מאד על מגמות שונות בעיצוב.

מעבר לכך, שוב בהשפעת גישות ירוקות, בשנה הקרובה ישלטו בעולם העיצוב צבעי אדמה עם שלל גוונים של כתום, טרקוטה, חום כהה, אדום חום, צהוב וצבעי חול. כמו כן, גישות טבעיות ניכרות בהעדפת גוונים רעננים הניכרים בצמחייה טבעית, טפטים עם הדפסי עלים, ושילוב של קיר ירוק בבית, וכן בגוני כחול ניאבי מרגיעים של ים. בנוסף עולה לגדולה הצבע הורוד האופטימי, בייחוד בגוני פודרה בהירים, נשיים, יפים ומרגיעים. צבע זה ניכר בצבעי קירות וחיפויי קיר, טפטים, רהיטים וכדומה.

למי שמבקש צבע פחות נועז, פלטת צבעים ניטראליים ממשיכה לככב בזירת עיצוב הפנים השנה, בגוונים רגועים ועל זמניים כמו גוונים של אפור, לבן חם או קר, גווני קרם ועוד. גם השילוב הקלאסי שופע הדרמה של שחור ולבן ימשיך להופיע באלמנטים שונים בעיצוב הבית בשנת 2022 , למשל בריפודי טקסטיל, בפרקטים, בספות שחורות עם כריות לבנות, באריחים בשיבוצי שחור לבן ועוד.

4. חוזרים לימי יוון ורומא

טרנד ייחודי לשנה זו ניכר בהשפעות של תרבות יוון העתיקה, עם מגוון פריטים המזוהים עם תקופה היסטורית מפוארת זו. עיצוב פנים בסגנון יוון העתיקה ניכר למשל בשיש בצורה של עמודים מעוטרים, עיצובים בצורת צדפות, ושילוב מוטיבים שמקורם במיתולוגיה היוונית. הוא מתבטא בפריטי ריהוט קלים, אגרטלים, גופי תאורה, כלי קרמיקה, פסלונים, הדפסים ועוד.

בנוסף, השנה גם הקשתות שאפיינו את האימפריה הרומית חוזרות ובגדול, באלמנטים אדריכליים ובעיצובי פנים שונים. למשל, קשתות יופיעו בפתחי בתים ומעברים בין חללים, והן גם יתבטאו ברהיטים שונים, גופי תאורה ועוד.

5. צורות גיאומטריות במרחב 

צורות גיאומטריות ממשיכות לבלוט בשנה הנוכחית וניתן למצוא אותן בכל מקום – ברצפות, פרקטים, מצעים, וילונות, ספות, גופי תאורה, טפטים ועוד. יחד עם זאת, השנה מושם דגש על שילוב נכון ומאוזן בצורות אלו במרחב הביתי באופן שלא יוצר עומס יתר.

מנגד, מי שכן רוצה להגזים עם צורות גיאומטריות ימצא עניין בסגנון האקלקטי שזוכה לביטוי חדש בשנת 2020, עם צורות אבסטרקטיות גיאומטריות משולבות עם כתמים עזים של צבע ושלל סוגי הדפסים. שילוב לכאורה חסר חוקים, קשר והיגיון זה, מוביל למראה שלם וייחודי המצליח למרבה הפלא ליצור מרחבים מאוזנים והרמוניים. כל זאת כמובן אם לא מגזימים איתו ופועלים ביד מיומנת ורגישה, עם בחירת אלמנט מרכזי אחד שממנו יוצאים אלמנטים נוספים. סגנון עיצוב נועז זה מתאים בייחוד לחללים מרווחים וגדולים. 

6. פריחת סגנון הוינטאג’

גם סגנון הוינטאג’ שהופיע בשנים האחרונות ממשיך לבלוט בשנה הנוכחית, עם שלל פריטים מרהיבים בסגנון של פעם שופעי קימורים, פיתולים ועיטורים. מדובר בפריטי ריהוט הכוללים כיסאות, ספות, שולחנות אוכל וקפה, וילונות ושטיחים.

בנוסף, השנה בהשראת סגנון הוינטאג’ בולטים טפטים עם הדפסים פרחוניים שקיבלו טוויסט עכשווי עם הדפסים מיוחדים של פרחים גדולים בצבעים עזים לרבות צבעים מטאליים. כמו כן, השפעת הוינטאג’ ניכרת בהעדפה של בדי קטיפה רכים, יוקרתיים ועשירים. יחד עם זאת, בעולם העיצוב בד הקטיפה חוזר עם תדמית חדשה ורעננה שמחליפה את תדמיתו הכבדה והמיושנת.

בד הקטיפה מוצע כיום כבד ריפוד יוקרתי ועכשווי לספות וכורסאות בשלל גוונים מרהיבים לרבות ורוד, כתום, ירוק ועוד. בד זה יכול להופיע גם על ריפוד של כיסאות אוכל, כסאות בר וכדומה. בנוסף, מגמת הוינטאג’ ניכרת בגישת שכבות בעיצוב פנים, עם עושר של מרקמים וגוונים מוכרים ומיוחדים. עושר השכבות ניכר למשל בשילוב של בדי קטיפה עם מתכת מבריקה, בוילונות עשירים, בהנחת שטיחים שונים בחפיפה האחד לשני ועוד.

7. עם הפנים לסלפי

בתקופה בה כולם עסוקים בלצלם ולתעד את עצמם, מן הראוי שפנים יהפכו למוטיב עיצוב מרכזי. ואכן, פנים כמכלול שלם או חלקים מהן מככבים בפריטים שונים ברחבי הבית. כך למשל, ניתן למצוא מוטיבים של פנים בסגנון קוביסטי, פופ ארט או ארט דקו על גבי וילונות, שטיחים, כריות, מצעים ובתמונות. כמו כן, כלי הגשה ועציצים מוצעים כראשים שחורים או מוזהבים וכן כלים מבטון או חרס מעוצבים בצורה של פנים. אלמנט נוסף המושפע מעולם הסלפי שעושה שימוש בפילטרים שונים, ניכר בשילוב של מראות צבעוניות בעיצוב הבית. מראות אלו מעניקות עוד מימד של עומק ואור במרחב עם משחקים אופטיים מעניינים שגורמים לנו להביט אחרת על עצמנו.

8. תקופת המתכת

בין חומרי הגלם השונים בולטות במיוחד בשנת 2020 מתכות לסוגיהן השונים, בגוונים של נחושת, בדיל, חום, כסף וזהב .כמו כן ניתן לראות  סוגים וגוונים שונים של מתכות משולבים יחד כדוגמת ארד וברזל. בנוסף, פנל מבדיל מהווה מוטיב מבוקש, בייחוד עבור עיצוב מטבחים. יחד עם זאת יש לעשות שימוש במידה בטרנד זה ובכך להימנע מעומס יתר בחלל.

9. מטבחים אומרים לא ללבן

אם עד כה שלטו בעולם עיצוב הפנים מטבחים לבנים, הרי שהשנה הלבן יוצא מסקלת הצבעים של המטבח ומפנה את מקומו לגוני עץ טבעיים לצד גוונים אופנתיים של כחול ניאבי, ורוד פודרה וירוק, ועם שילוב של אלמנטים גיאומטריים שונים. המטבחים מושפעים אף הם ממגמות עיצוב נורדיות ועושים שימוש נרחב בעץ טבעי בהיר לצד סגנון עיצוב פרקטי, מרווח, מעודן ונקי, עם הרבה קווים ישרים ודגש על חדירה של אור טבעי למרחב. 

שיתוף

עוד מהבלוג

צרו אתנו קשר

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לפגישת ייעוץ ראשונית