חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עיצוב פנים בסגנון תעשייתי

סגנון העיצוב התעשייתי, התחיל את דרכו במפעלים של סוף שנות המאה ה- 19 ותחילת המאה ה-20 שנבנו מבטון, לבנים, ברזל ופלדה ונועדו להחזיק מעמד לאורך שנים. החללים הגדולים הללו אפשרו להעסיק כוח אדם נוסף כדי לשפר את ביצועי העבודה בצורה משמעותית. 

ככל שהזמן חלף וצרכי העבודה השתנו, המפעלים הללו עמדו נטושים, ועם הזמן אימצו להם מטרה חדשה והפכו למרחבי מגורים מרהיבים, מה שהוליד סגנון חדש של עיצוב פנים תעשייתי, הממשיך לעורר השראה במעצבים רבים כיום בארץ וברחבי העולם.

מה מגדיר ומאפיין את עיצוב הפנים התעשייתי?

חללים בסגנון עיצוב תעשייתי מוגדרים בעיקר על ידי האלמנטים האדריכליים בתוך החלל. בעוד שסגנונות אחרים מסתירים את הצנרת והתעלות, הסגנון התעשייתי דווקא מאמץ את האלמנטים האלו ושם אותם במוקד. לעיצוב פנים תעשייתי יש מראה גולמי, כמעט לא גמור, ואווירה נינוחה להפליא. החלל נשמר פרקטי ולא עמוס, וכתוצאה מכך ההרגשה בו מסבירת פנים. 

בבסיסו, הסגנון התעשייתי נשען על שילוב של חומרי בניין בפנים החלל כך שניתן למצוא בו קורות ולבנים חשופות, רצפות בטון, עץ משוחזר, אלמנטים מפלדה, ברזל, כרום, נחושת או פליז אשר עובדים בצורה מדהימה באסתטיקה התעשייתית.

הגוונים השולטים בסגנון עיצוב זה הם אפורים לבן ושחורים צבעים ניטרליים, גווני עץ וגווני חלודה. החללים עצמם הינם בעלי תכנית קומה פתוחה ממש כמו המפעלים המהווים מקור להשראה, יש להם תקרה גבוהה, חלונות גדולים, הם לא עמוסים וכוללים קווים נקיים וישרים. מעבר ליסודות הבסיסיים, יש המון גמישות בסגנון ה”מפורק” והחשוף של החומרים, מה שמשפיע על היכולת להתאים את העיצוב באופן אישי.

עיצוב פנים בסגנון תעשייתי
סגנון עיצוב תעשייתי משתלב נהדר עם שאר הסגנונות.. קרדיט : עמי ברמי

מה ההבדל בין הסגנון התעשייתי לבין סגנונות אחרים?

מכיוון שסגנון העיצוב התעשייתי כל כך גולמי ומסתמך על מאפיינים פשטניים, ניתן לשלב אותו יחד עם סגנונות אחרים בקלות, במיוחד עם סגנונות מודרניים, עכשוויים ושיקיים. אולי נדמה שההבדלים בין סגנונות עיצוב שונים יובילו להתנגשות, אך בפועל, לפעמים יצירת שילובים כאלו דווקא מוציאה את הטוב שבכל העולמות. 

עיצוב פנים בסגנון תעשייתי מציע דרך מצוינת לשמור על השלמות האדריכלית של החלל, ולהשתמש במאפיינים הייחודיים שלו, תוך שיפורם, כדי לשקף את הייחודיות והאישיות של האנשים שגרים בבית. למרות שהשורשים של סגנון עיצוב זה נמצאים בהיסטוריה, הוא עדכני להפליא, ועם השנים רק הולך מתפתח ומשפיע על עיצוב הפנים באופן נרחב. 

כאשר מקפידים לעצב את החלל בצורה מדויקת, השיק התעשייתי יוסיף מגע עכשווי לכל חלל, יהפוך אותו למזמין, אלגנטי ונינוח בו זמנית. בנוסף חשוב להתאים בין המבנה האדריכלי לבין עיצוב הפנים, כך שאם המבנה עצמו לא תעשייתי אלא שמדובר בבניין חדש לחלוטין, כן מומלץ לקחת מאפיינים של העיצוב התעשייתי ולשלב בבית, ולא להפוך את העיצוב למאולץ.

לשם כך מומלץ להיעזר במעצב פנים אשר יעזור לכם לשדרג את איכות החיים ולהתאים את הבית לצרכים העדכניים, לטעם האישי תוך שילוב טכנולוגיות וטרנדים המתחדשים  הקיימים בענף עיצוב הפנים.

מוזמנים להתחדש בקצב שלכם! 

אנו נשמח לספק לכם את השירות הנחוץ לכם מייעוץ, דרך תכנון ועד עיצוב פנים וחוץ, בהתאמה למאפייני הסגנון התעשייתי ותוך ביטוי האישיות הייחודית שלכם! צרו אתנו קשר או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם!

אהבתם את הסגנון התעשייתי? מוזמנים לקבוע איתי שיחת ייעוץ חינם ונראה איך משלבים את העיצוב המיוחד הזה אצלכם בבית  >  

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לפגישת ייעוץ ראשונית