חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מעצב פנים במרכז: בחירה מדויקת עושה את ההבדל

בין אם הפרויקט הוא שיפוץ מקיף ובין אם מדובר במעבר לדירה חדשה באזור המרכז, שירותיו של מעצב פנים יעזרו לכם להגיע לתוצאות הרצויות, כל שכן, לעמוד בלוחות הזמנים ובמסגרת התקציב הנתונה. מהם השלבים הראשונים של תחילת העבודה מול מעצב פנים במרכז? ואיך הוא יכול לעזור לכם להשיג את בית החלומות שתמיד רציתם? על כך ועוד תוכלו לקרוא בשורות הבאות. 

מעצב פנים במרכז: בחירה מדויקת עושה את ההבדל
קרדיט תמונה: ליאור טייטלר

סגנונות עיצוב פנים במרכז

אזור מרכז הארץ כולל ערים רבות, וסגנונות עיצוב פנים שונים אשר משקפים את הנוף האורבני של כל עיר ועיר. תל אביב למשל ידועה בארכיטקטורת הבאוהאוס שלה, בעלת האסתטיקה המודרנית המאופיינת עם מינימליזם, קווים נקיים וחללים פתוחים. יפו למשל הרבה יותר היסטורית ומשלבת אלמנטים מזרח תיכוניים מסורתיים עם עיצובים עכשוויים, ראשון לציון ובת ים הן ערי חוף, ובעלות סגנון עיצוב אקלקטי ומבנים מודרניים. כמו כן ניתן למצוא בערים רבות במרכז בניינים רבי קומות, מגדלי יוקרה, בתי קרקע או בתי קומות ועוד. המגוון הגיאוגרפי והאדריכלי, לצד ההשפעות התרבותיות של אזור המרכז, אלו גורמים שמובילים לקשת רחבה של מגמות עיצוב פנים, החל מעיצובי יוקרה אלגנטיים, דרך עיצובים עכשוויים ותעשייתיים ועד עיצובים אקלקטיים בסגנון בוהו שיק.

יחד עם זאת, המגוון יכול להוביל גם לאתגרים, כאשר פונים לעיצוב הפנים של החלל, וזו הסיבה שתמיד הרבה יותר נחמד להיעזר בשירותיו של מעצב פנים מאזור המרכז והסביבה. הוא יודע כיצד לשלב בין מסורת לחדשנות, להתאים את המרחב לאורחות החיים ולמצוא עבורכם פתרונות חדשניים שישדרגו את החיים בפנים, אך גם ישתלבו עם העולם החיצוני, על כל המאפיינים העיצוביים שלו. בנוסף, איש מקצוע טוב יודע לקחת את כל המאפיינים החיצוניים, כמו תנאי אקלים, מיקום, אדריכלות, טרנדים ומגמות עיצוב ולתרגם אותם לחלל מדהים ופונקציונלי!

הגשמת חלום במרכז – איך משיגים את בית החלומות שתמיד רציתם  

הגשמת החלום על בית מושלם אינה נעשית כמבטה קסם, אלא שהיא דורשת תכנון קפדני, חזון יצירתי וגם ביצוע ביד רמה. תכנון בית החלומות מתחיל באפיון והבנה של צרכים, אורח חיים והעדפות סגנון. בין אם הבית שמעצבים הוא לופט אורבני חדיש, או בית קרקע ישן, המפתח טמון בחיבור כל הפרטים הקטנים יחדיו ובתהליך עיצוב אשר כרוך בחשיבה מעמיקה ותכנון נכון. 

כדי להגשים את החלום לא פעם צריך לבקש עזרה והאדם הנכון לבקש ממנו הכוונה הוא מעצב פנים במרכז. הוא יודע כיצד לתרגם רעיונות, העדפות וצרכים לחללים מעוצבים מוחשיים, תוך ששם דגש על תכנון מרחבי, בחירה נכונה של חומרים ושילוב כשרון אומנותי וניסיון. עם מגע זהב וחשיבה חדשנית הוא יכניס אישיות ואופי לכל פינה, ויבטיח שכל פרט ופרט ישקף את החלומות ואורח החיים הייחודי שלכם. 

מעבר לכך, מעצב פנים מקצועי גם יודע כיצד להפוך את הרגיל ליוצא דופן ובכוחו להפוך גם את החלל הפשוט ביותר לסביבה מעצבת שממזגת בצורה מדהימה בין עיצוב לפונקציונליות. העין החדה שלו לכל פרט, מאפשרת לו לחבר את כל האלמנטים השונים של העיצוב לכדי תמונה אחת גדולה, מגובשת ויצירתית. בנוסף, הוא ילווה אתכם לכל אורך הדרך, בכל בחירה והחלטה הקשורות לתהליך העיצוב, יהפוך את התהליך למהנה ומרגש, והכל במסגרת התקציב! 

מעצב פנים במרכז: בחירה מדויקת עושה את ההבדל
קרדיט תמונה: ליאור טייטלר

איך מוצאים מעצב פנים במרכז שמתאים לסגנון שלנו? 

השלב הראשון בדרך הוא למצוא מעצב פנים במרכז הנכון עבורכם, הטיפים הבאים יעזרו לכם להתמקד: 

  • הבינו מה אתם מחפשים בתור התחלה, חשוב שתבינו עם עצמכם, ולו באופן כללי מה אתם רוצים, כלומר המאפיינים הבסיסיים של הדירה או הבית. למשל, חשבו על חומרים ועל סגנונות עיצוב המועדפים עליכם, והגדירו מה תהיה מסגרת התקציב כמו גם את סוג השירות שאתם מעוניינים לקבל מהמעצב. 
  • קבלו המלצות מבני משפחה וחברים נסו למצוא מכרים ובני משפחה שביצעו בשנים האחרונות פרויקט של עיצוב פנים במרכז. ודאו שמדובר באנשים שאתם סומכים על דעתם ושאלו אותם אם הם ממליצים על איש המקצוע שעבד איתם. אמנם מה שטוב ונכון לאחד לא בהכרח מתאים לאחר, אולם התקשרות עם מעצב פנים מומלץ במרכז בהחלט יכולה להעלות אתכם על הכיוון הנכון.  
  • בצעו סקר שוק בין אם קיבלתם או שלא קיבלתם המלצות, היכנסו לאתרי אינטרנט של מעצבים, לדפי פייסבוק, לאינסטגרם וכדומה, התרשמו מהעבודות שלהם ובדקו אם יש המלצות. בנו לעצמכם רשימה מאוד קצרה של מעצבי פנים מומלצים במרכז שמתאימים לכם, ואליהם תפנו. 

 

תחילת העבודה עם מעצב פנים מומלץ במרכז 

מומלץ לערוך מפגש היכרות ולשים לב לנושאים הבאים: 

כימיה עם מעצב הפנים

במהלך הפגישה הזאת יש לשים לב למספר דגשים. ראשית, שימו לב לכימיה שיש לכם עם המעצב, האם אתם מרגישים עימו בנוח ברמה אישית ומקצועית, והאם הוא מקשיב ופתוח לרעיונות שאתם מביאים. זוהי נקודה משמעותית מאחר שישנם מעצבים שבעיקר מעוניינים לתת ביטוי ליצירתיות ולגישה של עצמם, ולכן הם מתאימים יותר למי שאין לו כל כך רעיונות לגבי עיצוב הפנים הרצוי, ופחות למי שמעוניין לגור בבית חלומותיו. 

ניסיון המעצב  

נקודה מהותית, שכן יש לברר את מידת ניסיונו של המעצב, הן באופן כללי ובעיקר בסוג השירות שאתם מבקשים. מומלץ שלא להסתפק בהבטחות אלא לבקש לראות תיק עבודות המעיד על הניסיון. ישנם לעיתים הבדלים משמעותיים ברמות ההכשרה של מעצבי פנים במרכז, חלקם בעלי תארי אקדמיים וחלקם רק בוגרי קורסים פשוטים. זוהי עוד נקודה למחשבה ולבחינה מקצועית. 

עלות 

תמיד חשוב לבדוק את סוגיית העלויות. יש להבין שהמחיר תלוי לא מעט בכם, כלומר בסוג השירות שאתם מעוניינים בו, כאשר האפשרויות שלכם נעות מייעוץ בסיסי ועד לליווי שלם עד מפתח. מעבר לכך, העלות של עיצוב פנים במרכז תלויה בחומרים, בפריטי הריהוט ובשאר המרכיבים הכרוכים בתהליך העיצוב 

טיפ קטן כיצד תדעו אם הצעת המחיר שקיבלתם היא הוגנת וראויה? בדקו מראש את טווח המחירים המקובל בענף, ואם ההצעה גבוהה או נמוכה משמעותית מהנהוג – זה הזמן להרים גבה ולשאול מדוע. בכל מקרה, על הצעת המחיר להיות מפורטת וברורה, עם חוזה עבודה שאתם והמעצב חותמים עליו. 

מעצב פנים במרכז: בחירה מדויקת עושה את ההבדל
קרדיט תמונה: ליאור טייטלר

מתקדמים לתוכנית עבודה 

בהנחה שהחלטתם לבחור בשירותי עיצוב פנים במרכז עם המעצב שאיתו נפגשתם, השלב הבא הוא הכנה של תוכנית עבודה. התוכנית מבוססת על אפיון הצרכים שלכם שכפי שאלו עלו מהרעיונות שהבעתם, מהעדפות אסתטיות, מדרישות פרקטיות ופונקציונאליות, מנתוני הבית/הדירה, מסגנון העיצוב המבוקש, ממספר הנפשות בבית, מאורחות החיים, וכן הלאה.  

מדובר בשלב קריטי אשר בו מעצב פנים במרכז לוקח את כל “החומר הגולמי” שהבאתם, ולאור ידיעותיו, הכשרתו וגישתו המקצועית הופך אותו לממשי. בשלב הראשון המעצב יכין סקיצה או מספר סקיצות ורק לאחר אישור שלכם ובחירה בפריסה הרצויה, תתחיל עבודת העיצוב 

למה בכלל מעצב פנים? 

לאחר שגובשה ואושרה התוכנית על ידכם, ממשיכים לשלבים הבאים בהתאם לסוג השירות שבחרתם. אנשים רבים עשויים לעשות שיקולי עלות תועלת, ולעיתים מוותרים על שירותי מעצב מתוך מחשבה שיוכלו להסתדר לבד. אם זו תהיה בחירתכם אנו מאחלים לכם הרבה הנאה והצלחה מהתהליך. אולם חושבים שיש חשיבות גדולה לשיתוף פעולה עם מעצב פנים בעת תכנון ועיצוב הבית ולעיתים פגישת ייעוץ אחת יכולה להוביל לשינוי גדול 

עיצוב פנים הוא תהליך סבוך ומורכב עם לא מעט דילמות, ומי שאינו בעל ידע מקצועי יתקשה מאוד לתת להן מענה. יתר על כן, ההחלטות המתקבלות באופן חובבני מובילות כמעט תמיד להוצאות גבוהות יותר מהמתוכנן, לאי עמידה בלוחות הזמנים, וגרוע מכל – לתוצאות שאינן משביעות רצון בכלל. לכן, עיצוב פנים במרכז הוא ממש לא התחום לחסוך בו. להיפך, השקעה בו תחסוך לכם הוצאות מיותרות לטווח הארוך ומפח נפש. 

מה גם שמעצב פנים מיומן יודע כיצד למקסם את החלל ולגרום לו להיראות פשוט נפלא, כך שזו השקעה משתלמת שתשמחו בה בכל יום מחדש! 

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לפגישת ייעוץ ראשונית