חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

על עיצוב פנים ברעננה

מתכננים לקנות דירה חדשה או יד שנייה ברעננה? מבקשים לבנות בית או לשפץ בית קיים? 

נדרשים לשירותי עיצוב פנים בעיר? כדאי שתפנו אל איש מקצועי המכיר היטב את רעננה על מאפייניה השונים, שהינו מנוסה בעיצוב סוג הנכס שיש ברשותכם ושיכול להתאימו באופן מלא לטעם האישי, לרצונות ולצרכים שלכם.

מאפייני רעננה

רעננה השייכת לאזור השרון ומכונה גם פנינת השרון, החלה את דרכה כמושבה חקלאית ורק בשנות השמונים של המאה העשרים הוכרה כעיר רשמית. 

כיום העיר מונה כשמונים אלף תושבים, רובם ממוצא אנגלי סקסי והרבה דתיים לאומיים. העיר מאופיינת ברמת חיים איכותית וגבוהה, עם קהילה חמימה לצד סגנון חיים מודרני ודינאמי, והעירייה משקיעה רבות בחינוך ומפעלי תרבות, ספורט וסביבה. 

מרכזה של העיר הינו רחוב אחוזה, שחוצה אותה ממערב למזרח, ובו מרוכזים מרבית עסקי המסחר והבילוי. כמו כן בעיר אזור תעשייה מפותח וטכנולוגי, שטחי מסחר לרבות קניון רננים, מגוון מבני תרבות וציבור ושכונות חדשות עם בניה רוויה מתקדמת, לצד מגוון פרויקטי בניה של בתים צמודי קרקע ברמה גבוהה.

העיר עצמה מחולקת לשכונות, כאשר לכל שכונה אופי וחתך אוכלוסיה משלה. גם הנכסים בעיר מגוונים ולרבים מהם יש עיצוב ייחודי משלהם, והם כוללים דירות ובתים חדשים וישנים. בין היתר תמצאו בעיר אזורי יוקרה עם וילות על גבי שטחים רחבי ידיים, לצד אזורים עם בתים צמודי קרקע פשוטים ועממיים. כמו כן, בעיר יש הרבה בנייה רוויה של בניינים בגובה עד לחמש או שש קומות, הכוללים גם דירות יוקרה, קוטג’ים ופנטהאוזים. 

מעבר לכך, רעננה נמצאת כיום בהליכי פיתוח ובניה וחידוש עירוני מואצים בשכונות וותיקות וחדשות, המציעים פתרונות דיור לאוכלוסייה מגוונת, לרבות זוגות צעירים ופרויקטים רבים של תמ”א 38. 

יש לציי כי רעננה הינה העיר הראשונה בארץ שאימצה את דרישות תקן בנייה ירוקה, והחל משנת 2010 כל פרויקט בניה בעיר מחויב לעמוד בתקנות אלו המתייחסות בין היתר לנושאי מים, קרקע, פסולת, חומרים וחדשנות.

עיצוב פנים לנכסים שונים

בעת בחירת מעצב פנים ברעננה חשוב לפנות אל איש מקצוע מיומן, המכיר היטב את אופייה של העיר על שכונותיה השונות, ושיכול לספק מענה מתאים לסוג הנכס אותו יש לעצב על צרכיו ומאפייניו הייחודיים:

דירות מקבלן 

לעיצוב דירה חדשה מקבלן נדרש מעצב המכיר היטב את התחום ואת משמעות סעיף שינויי דיירים. המקצועיות של המעצב תבוא לידי ביטוי ביכולת להבין תוכניות עיצוב פנים קיימות ולשנותן בהתאם לצרכי והעדפות הדיירים, באופן היעיל והחסכוני ביותר. כל זאת תוך ניהול דיאלוג ומשא ומתן מול הקבלן של הדירה ומעקב אחר עבודות הגימור והתאמתן לצרכי הלקוח.

עיצוב דירות ישנות

עיצוב דירות ישנות נדרש לא אחת בעבודות שיפוץ יסודיות בגין מצב רעוע של המבנה והתשתיות שלו, לרבות חשמל, ריצוף, מים ועוד. לשם כך יש לבחור במעצב מנוסה אשר יכין תוכנית עבודה מקיפה עבור כל עבודות העיצוב הנדרשות, לרבות כתב כמויות לאנשי מקצוע וקבלנים. זאת לצד ארגון מחדש של המרחב באופן המותאם לצרכי דיירי הבית, למשל שבירת או הוספת קירות, הגדלת והוספת חלונות וכדומה.

בית צמוד קרקע

עיצוב בית צמוד קרקע כמו בתים פרטיים, דו משפחתיים, קומפלקסים וקוטג’ים, דורש התייחסות למרחב פנימי וחיצוני כאחד, באופן היוצר קשר פיזי ואסטטי בין שני המרחבים ומנצל אותם באופן מרבי. זאת לצד יצירת מרחב מחייה פונקציונאלי ואסטטי, המותאם במדויק לצרכי דייריו.

וילות

מלבד הקשר בין מרחב פנימי וחיצוני, עיצוב וילות גם נדרש בתכנון מרחב יוקרתי הניכר באיכות וייחוד חומריו ומרכיביו השונים. זאת לצד יצירת חללים מרווחים, מוארים ופתוחים שנוח ונעים לגור בהם.

פנטהאוז

עיצוב של פנטהאוזים נדרש בתכנון מרחב מחייה איכותי, יוקרתי וייחודי, המשלב חוץ ופנים ומאפשר לקו האופק העירוני לעצב את המרחב של הדירה.

עיצוב ירוק

לאור המודעות הגבוהה לאיכות הסביבה ודרישה לעמידה בתקני בניה ירוקה, רבים מבקשים מעצב פנים ברעננה המכיר היטב את התחום הזה ויכול לספק עבורו מענה שלם, לרבות ניצול אופטימלי של אור טבעי וכיווני אוויר, פתרונות הצללה יעילים, פתרונות אחסון חכמים, שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ולאדם, ויישום חומרים טבעיים, ממוחזרים, יד שנייה ועמידים.

בחירת מעצב פנים ברעננה

בבואכם לבחור מעצב פנים בעיר רעננה יש מספר קריטריונים שחשוב לבדוק:

חפשו אחר איש מקצוע שיש לו ניסיון מעשי עשיר ברעננה וסביבתה. את ההמלצות תוכלו לקבל מבני משפחה, חברים ומכרים, לקוחות לשעבר של המעצב ומאתרים ורשתות חברתיות.

סוג נכס

מכיוון שיש ברעננה סוגים שונים של נכסים יש לבחור במעצב פנים מנוסה בעיצוב סוג הנכס שיש ברשותכם, בין אם צמוד קרקע, וילה, דירה מקבלן, דירה ישנה וכדומה.

סגנון עיצוב

על ידי עיון באתר הבית של המעצב ובתיק העבודות שלו תוכלו לבחון אם סגנון עבודתו תואם להעדפותיכם האישיות. גם אם מצאתם מעצב אך הוא מעצב בתים בסגנון שאינו לרוחכם, עדיף שתמשיכו לחפש אחר איש מקצוע מתאים.

תקשורת

בפגישת היכרות עם המעצב חשוב שתרגישו בנוח ושתהיה לכם כימיה ותקשורת טובה עמו, שתרגישו שאתם יכולים להביע את החלומות שלכם, שהוא קשוב לרצונותיכם ומבין אותם, ומצליח לתרגמם לכדי תוכנית מעשית נאותה.

על עיצוב פנים ברעננה
קרדיט: ערן לביא

מוזמנים לקבוע שיחת ייעוץ ללא תשלום. אנחנו ניקח את זה משם.

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לשיחת ייעוץ ראשונית