חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

על עיצוב פנים בתל אביב

תל אביב ללא ספק מובילה את מגמות העיצוב בארץ, לרבות כל הקשור בעיצוב פנים של בתים. השפע התרבותי ניכר גם בשלל אפשרויות של עיצוב פנים בתל אביב עם פתיחות רבה לגישות עכשוויות שונות. 

בכדי למצוא מתוך השפע הזה את הסגנון שמתאים לכם, יש לאתר תחילה מעצב בפנים מומלץ בתל אביב שסגנון עבודתו עולה קנה אחד עם העדפותיכם.

עיצוב המתאים לחיים בעיר חוף

בהיותה כרך עירוני, עיצוב פנים בתל אביב נדרש להתאים לסגנון חיים אורבאני מתקדם ולהעניק לדיירים מקום מפלט רגוע ונעים המתאם לצרכיהם. בנוסף לכך, עיצוב המרחב יתחשב בהיותה  של תל אביב עיר חוף ים תיכונית, וישאף ליצירת חללים כמה שיותר מוארים, פתוחים ומרווחים. 

בכדי להימנע מתחושת סגירות, במידת האפשר יש להבליט את קו הנוף הנשקף מהבית באופן שישמור על פרטיות הדיירים. מעבר לכך יש להתאים את סגנון עיצוב הבית למבנה עצמו, לאזור בו הוא שוכן ולמאפייני הגרים בנכס.

על עיצוב פנים בתל אביב

על עיצוב פנים בתל אביב

מגוון סוגי דירות ובתים

המגוון של העיר ניכר גם בסוגים רבים של נכסים, דירות ובתים כאשר לכל סוג נכס יש לבחור בעיצוב פנים מתאים שמבליט את היתרונות, האיכויות והייחוד המבנה, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

דירות באוהאוס

בתל אביב המכונה גם העיר הלבנה יש שפע של בניינים שעוצבו בסגנון הבאוהאוס, עם תקרות גבוהות וקווים ישרים. בדירות אלו מעצב פנים  יכול לבחור בסגנון מודרני עם קו נקי, בהיר ופתוח.

דירות אבן

ביפו ונווה צדק ניתן למצוא דירות ובתי אבן עתיקים. בעיצוב פנים של דירות אלו לרוב כדאי להדגיש את האלמנטים האתניים שלהן, למשל על ידי חשיפת קיר אבנים, הדגשת התקרות הגדולות, שילוב אריחים מעוטרים, ובחירה בעיצוב עם נגיעות אתניות.

דירות קטנות

בגין מחירי דיור גבוהים במיוחד, רבים נדרשים להסתפק בתל אביב בדירות קטנות במידותיהן. דירות אלו חשוב לעצב באופן חכם עם ניצול מרבי של המרחב, הכולל פתרונות אחסון חכמים לצד תכנון מרחב ופריטי ריהוט דינאמיים ורב תכליתיים.

דירות יוקרה 

לצד דירות ישנות, העיר מציעה גם מבחר עשיר של דירות יוקרה בבניינים ומגדלים חדישים. בדרך כלל מדובר בדירות רחבות ידיים להן מתאים קו עיצוב מודרני, המדגיש את המרחב הפתוח ואת קו האופק האורבני.

על עיצוב פנים בתל אביב

עיצוב מותאם לסביבת מגורים

לצד התאמה למבנה עצמו, עיצוב פנים בתל אביב גם נדרש להתייחס לסביבה המקיפה את הנכס. סביבה זו משתנה באופן קיצוני בין אזור מגורים אחד לשני, בין אם מדובר בצפון העיר, מרכזה או דרומה, יפו, קו הים, שכונת נווה צדק וכדומה:

צפון העיר

אזור צפון תל אביב מאופיין בשכונות יוקרה עם בנייה לגובה והרבה מרחבים ירוקים. לכן בעיצוב פנים של דירות בצפון העיר יש לשים דגש על החדרת הנוף לתוך מרחב מרווח ומואר.

מרכז ודרום

השכונות במרכז ודרום תל אביב יותר ישנות וצפופות והן שופעות באישיות. באזורים אלו לרוב הדגש יושם על יצירת בועה שקטנה ונעימה המתמזגת עם סגנון הבניה של הבית והרחוב.

שבזי, נווה צדק ויפו

שכונות שבזי, יפו ונווה צדק מאופיינות בבניה ים תיכונית ישנה שופעת בהיסטוריה וקסם, אותה יש להדגיש בעיצוב הבית ובהחדרת קסמה של השכונה לעיצוב המרחב האישי.

תכנון דירה בהתאם לדיירים

מלבד מאפייני הבית וסביבתו, עיצוב פנים בתל אביב נדרש להתאים גם לייעוד הנכס, בין אם למגורים, השכרה או נופש. 

כך למשל, צרכי משפחה שונים מאלו של אדם יחיד או זוג, כאשר משפחה תשאף לחלוקה של החלל לכמה שיותר מרחבים פרטיים, בעוד יחיד או זוג ישאפו ליצירת חלל גדול ומרווח.

כמו כן, עיצוב דירה המיועדת להשכרה יותאם לקהל היעד שלה עם מכנה משותף כמה שיותר רחב, בין אם כדירת שותפים, דירת למשפחה, דירת יוקרה, דירה לאיש עסקים, רווקים וכדומה. 

לעומת זאת, דירה המיועדת למטרות נופש נדרשת לספק מרחב מעוצב ומפנק, המתאים למספר האנשים שאמורים לנפוש בה, שקל ונוח לסדר אותה, לנקות ולתחזק אותה.

מעבר לכך, לכל בעל דירה יש רצונות, בקשות והעדפות אישיות לעיצוב המרחב, בין אם בקו מודרני, אורבני, קלאסי, יוקרתי, כפרי, ים תיכוני וכדומה. 

עיצוב המרחב יוכתב גם על פי צרכים פרקטיים שונים כמו מספר הנפשות בדירה, גיל, תחומי עניין, אורחות חייהם, התנהלות שוטפת, תרבות אירוח ועוד.

בחירה נכונה של מעצב פנים

בכדי לזכות בעיצוב מוצלח חשוב לחפש אחר מעצב פנים מומלץ בתל אביב שהינו מקצועי ומנוסה, המכיר היטב את העיר על סוגי המבנים שבה וסגנונות עיצוב מובילים. המלצות עבור מעצב פנים בתל אביב ניתן לקבל מחברים ומכרים, מלקוחות לשעבר של המעצב וכן מאתרים ורשתות חברתיות רלוונטיים. 

עוד בטרם הפגישה עם המעצב כדאי לבחון את האתר שלו ולבדוק אם סגנון עבודתו מתאים לטעמכם האישי. במידה וכן, יש לקבוע פגישת הכרות במהלכה יש לתת דגש על תקשורת טובה, פתוחה ונעימה מול המעצב, ויכולתו להקשיב לחלומות, רצונות וצרכים שלכם, להבינם ולתרגמם לכדי רעיונות מעשיים. 

מעבר לכך, יש לבחור במעצב בהתאם למידת פניותו, גמישות ליווי פרויקט העיצוב ועלות שירותיו.

למידע נוסף על עיצוב פנים בתל אביב ולתיאום שיחת ייעוץ ללא עלו,  צרו קשר >

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לפגישת ייעוץ ראשונית