חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עיצוב דירות

בין אם אתם גרים באותה דירה כבר עשרים שנה, קניתם דירה מקבלן או דירה יד שנייה, ובין אם יש לכם דירה קטנה או דירת יוקרה גדולה, בכל מקרה תרצו לזכות במרחב מגורים מעוצב שנוח ונעים לחיות בו.

אם אתם רוצים לשפר ולשדרג את הדירה שלכם, אנו מביאים לפניכם רשימה של מספר טיפים ועצות מועילות:

להבין מה רוצים

בכדי שלדירה יהיה מראה הרמוני, אחיד ומרשים, חשוב להבין כיצד רוצים שהיא תיראה ואילו אלמנטים רוצים להוסיף למרחב. הבנה זו מתחילה בדמיון שלכם ובמתן ביטוי לחלומות ורצונות שונים.

כך למשל, יש מי שרוצה בית מפואר כמו באירופה, אחר רוצה לגור בבית שיצא מחופשה ביוון ויש מי שירצה בית יוקרתי ומודרני. כמו כן, יש מי שמבקש לסדר מחדש את הבית לאחר שהילדים גדלו ועזבו אותו, ויש מי שחולם על מרחב לצייר או לנגן, בעוד אחרים חולמים על פינת קולנוע ויש מי שחולמת על מטבח מתקדם, מאובזר וחדשני.

כל אלו ועוד מהווים בידיו של מעצב פנים מקצועי בסיס לעיצוב פנים הדירה, ועבורם ניתן לקבל השראה מחנויות עיצוב ומאתרים רלוונטיים ברשת. 

לרדת לפרטים בשלב תכנון דירות

לאחר שהבנתם את עיקר צרכי העיצוב וגיבשתם קונספט וסגנון עיצוב מוביל, יש להתחיל לרדת לפרטים השונים והחיוניים לכל חדר וחלל. כך למשל, יש לפרט את הנדרש בחדר השינה, חדר ילדים, סלון, מטבח, מרפסת, חדר אמבטיה, שירותים, פינת משפחה וכדומה.

כמו כן, בכל חדר יש לפרט שינויים ועבודות נדרשות בין אם שבירת או הוספת קיר, הגדלת חלון, צביעת קירות, רכישת רהיטים, בחירת גופי תאורה וכן הלאה. כעת יש לבצע הערכת עלויות של כל העבודות והרכישות הנדרשות ולהתאימן למסגרת התקציב על ידי יצירת רשימה מאורגנת לפי סדרי עדיפויות.

התייעצות עם מעצב דירה בעל ניסיון תסייע לכם בשלב זה לתכנן באופן מדויק את תהליך העבודה ולעמוד נכון את עלויות הפרויקט. כל זאת על מנת להגשים את מטרותיו תוך שמירה על מסגרת התקציב.

רק מה שצריך

שלב הירידה לפרטים כולל גם ויתור על פרטים מיותרים. אחת הבעיות הנפוצות במרחב הביתי הינה עומס יותר שמקורו בדרך כלל בשלל פריטים אהובים שהצטברו עם השנים.

בדרך כלל רבים מפריטים אלו הינם מיותרים ולא נעשה בהם שימוש. לא רק שהם אינם תורמים לחזות הבית, אלא הם גם גורעים ממנה ומובילים לתחושה של מרחב עמוס, חסר סדר וללא סגנון מוגדר.

לכן, לא אחת עיצוב דירה מתחיל בסלקציה ובהצבעה על פריטים שונים שבהחלט כדאי לוותר עליהם. מנגד, יש לבחון את התאמתם לדירה של פריטים שימושיים שאתם באמת אוהבים, ואם אפשר לחדשם בהתאם לסגנון המבוקש, להעבירם לחדר אחר או פשוט לשחרר אותם. 

עיצוב דירות
עיצוב פנים דירה סלון ומטבח. קרדיט : עמי ברמי

בחירת רהיטים ומיקומם

מרכיב מהותי בעיצוב דירות הינו הריהוט הנבחר ומיקומו במרחב. לשם כך יש קודם כל למדוד את הדירה על מאפייניה השונים כמו גובה, אורך ורוחב של קירות ומפתחים ומיקומם בחדר, ולבחור עבורם ריהוט מתאים במידותיו עם חזות הולמת לסגנון הנבחר, בין אם מודרני, כפרי קלאסי, וינטאג’ או אחר.

כמו כן, הריהוט לדירה יכול להיות על בסיס רהיטים חדשים וישנים שבמידת הצורך עברו חידוש. את הרהיטים יש למקם באופן נוח לשימוש ולמעבר ובאופן התורם ליצירת מרחב פרופורציונאלי, מאוזן והרמוני. כך למשל, יש לפזר את הריהוט בצורה מאוזנת בחדר כך שלא ייצור צפיפות ועומס יתר בצד אחד לעומת ריקנות בצד אחר. 

גוונים מובילים במרחב

עיצוב דירות דורש לבחור גווני צבע מובילים שיכולים להיות כהים או בהירים, צבעים ניטראליים כמו לבן ואפור, גוונים מונוכרומטיים המבוססים על אותו צבע בדרגות שונות של כהות, צבעים משלימים קרים או חמים כמו כחול וירוק או צהוב וכתום, או צבעים מנוגדים כמו כתום וירוק. לכל שילוב של צבעים יש השפעה שונה על המרחב והאווירה השורה בו. בדרך כלל עדיף שהבסיס לבית יהיה על צבעים ניטראליים שאליהם ניתן להוסיף גוון אחד מוביל עם נגיעות של גוונים משלימים או מנוגדים. כמו כן, עבור עיצוב דירה קטנה עדיף לבחור בצבעים בהירים, ואילו צבע כהה במיוחד כדאי ליישם על קיר אחד לקבלת נקודת עניין עם עומק ודרמה.

עיצוב דירות
ארון לבן עם נישת טלוויזיה וקיר כחול. קרדיט: עמי ברמי

להאיר את הבית

נקודה נוספת חשובה, שלא אחת מוזנחת בהליך של עיצוב דירה, היא כל הקשור בתאורה שלה. הזנחה זו מובילה לניצול חלקי של אור יום, צריכת חשמל מוגברת, תאורה לא מתאימה המקשה על התנהלות בבית וחזות פחות מוצלחת של המרחב.

בכדי להימנע ממצבים אלו, יש להקדיש תשומת לב לאור טבעי החודר לבית והשפעתו על חלוקת המרחב, ובמידת הצורך להגדיל חלונות ומפתחים. כמו כן כדאי שברחבי הדירה יותקנו סוגים שונים של גופי תאורה המתאימים למגוון צרכים פרקטיים, או לשם יצירת אווירה מתאימה.

גופי תאורה אלו יכולים להיות תאורה מרכזית, תאורה נסתרת, לדים, ספוטים, מנורות קיר ושולחן וכדומה. בנוסף, יש לבחור בגופי תאורה המתאימים בחזותם לסגנון עיצובו של הבית. כך למשל, בבית כפרי יתאימו מנורות רצפה עם אהיל בד ואור צהוב ורך, ואילו בבית מודרני יתאימו גופי תאורה מתכתיים המותקנים בתקרה עם אור לבן ובהיר. 

משחקים של שקיפות

בכדי ליצור מרחב יותר קליל עם מעבר של אור, יש לעצבו עם חומרים בעלי רמה גבוהה של שקיפות. בין חומרים אלו בולטת קודם כל הזכוכית שניתן לשלבה במקומות שונים בבית, כמו מעקה לחדר מדרגות, משטח לשולחן בסלון, חיפוי קיר במטבח ועוד.
מעבר לכך, שקיפות יכולה להתקבל גם על ידי בחירה בוילונות דקים ושקופים, תליית מראות, שילוב פריטים מקש ועוד.

מראה שעל הקיר

בייחוד למי שגר בדירה קטנה, מראות מהוות פריט מומלץ התורם ליצירת אשליה של מרחב יותר גדול, מואר ופתוח. את המראות ניתן להתקין על גבי קירות, מעל שידה או על דלתות של ארונות, כמראה גדולה או מקבץ של מראות.

כמו כן, בהתאם לסגנון העיצוב ניתן להוסיף למראה מסגרת מיוחדת ומרשימה שתתרום לחזות החדר. לרוב כדאי להוסיף למראה גם תאורה ממוקדת התורמת לשימוש בה, בין אם לאיפור, גילוח, מדידת בגדים, סידור שיער וכדומה.

מעוניינים ליישם את כל הטיפים האלו בדירה שלכם וגם הרה מעבר? ממש מייקאובר שלם ומדהים לדירה שלכם?

צרו איתנו קשר וקבעו פגישה ללא עלות>

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לפגישת ייעוץ ראשונית