דגשים שכדאי להכיר לגבי עיצוב וילה

מתכננים עיצוב פנים לווילה יוקרתית ומרשימה? כדאי שתדעו שמדובר בפרויקט מאתגר ומורכב הדורש הבנה מקצועית וניסיון רב. בכדי לסייע לכם להבין את התחום מובאים בפניכם מספר דגשים בסיסיים בנושא.

מורכבות עיצובה של וילה

עיצוב וילות נחשב לתחום מורכב בהיותו נדרש לספק מענה איכותי, פרקטי ואסטטי למרחב פנימי וחיצוני כאחד.

הרמוניה ואיזון

מעצב פנים מומלץ ומנוסה ידע כיצד ליצר מרחב פנימי וחיצוני מאוזן והרמוני המנצל באופן אופטימאלי מרחב נתון, ומחלקו נכון לחללים.

עיצוב מרחב גדול

מה שהופך בית פרטי לווילה הוא קודם כל ממדיו, והיותו גדול ידיים ומרווח. על פניו, מרחב גדול מעניק כר פורה ליצירה, אולם ככול שהחלל יותר גדול כך במקביל גדל המקום לטעויות. לכן יש חשיבות רבה לבחירת מעצב פנים מנוסה בתחום אשר ידע לחלק נכון את המרחב ולהעניק לו ערך מוסף של ייחוד ויוקרה.

מרחב יוקרתי

וילות מעצם הגדרתן מיועדות לעצב בית פרטי באופן מרשים, ייחודי ויוקרתי, על ידי יצירת מרחב מרהיב המבוסס על חשיבה לוגית ויצירתית, עם שילוב נכון, זורם, מדויק ואיכותי של קווים, נפחים, צורות, חומרים, גוונים וחללים.

מגדול עד קטן

עיצוב פנים וילה נדרש בראייה הוליסטית מקיפה של כל המרחב, לצד ירידה לפרטי הפרטים. להשגת היעד יש צורך בידע טכני והנדסי מעמיק, לצד חשיבה יצירתית שלא מפחדת להעיז. גישה זו שואפת ליצור מרחב הרמוני על כל פרטיו, בין אם מדובר בבחירת ריצוף או קירות ועד סוג וגוון ידיות לארונות.

עיצוב אישי

חשוב להבין כי עיצוב וילות הינו אישי ומשתנה בין כל בית ובית, בהתאם לנתוני שטח וסביבה, הגדרות תקציב, העדפות, רצונות וצרכים אישיים של בעלי הנכס.

בחירת מעצב

עבור עיצוב וילה חשוב לבחור במעצב פנים מנוסה ומומלץ שיש לו ניסיון מעשי עשיר בעיצוב וילות, שהתרשמתם לטובה מתיק העבודות שלו, שיש לכם מולו תקשורת וכימיה טובה, ובעל רמה גבוהה של זמינות לפרויקט שלכם.

פגישות הכרות

פגישות ראשוניות בין מעצב לבעלי הווילה מיועדות להבנת החלומות בעל הנכס, רצונות וצרכים שלו, ותיאום ציפיות ביניהם לבין אילוצי המציאות כמו תקנות בניה, מסגרות תקציב וכדומה. 

צרכים ורצונות

עיצוב וילה מוכתב מצרכי ורצונות בעליה, לרבות מספר הנפשות וגילן, סגנון ואורח חיים, התנהלות שוטפת בבית ותחומי עניין. רצונות וצרכים אלו יבואו לידי ביטוי בכל חללי הבית ופרטיו. כך למשל, הם ישפיעו על פתרונות אחסון, סוג ריהוט, ארגון הסלון, מבנה המטבח, מאפייני החצר ועוד.

תכנון פרקטי והרמוני

עיצוב וילה מבוסס על תוכנית עבודה מקיפה עבור כל חלל וחלל בבית, עם התייחסות לכל המרחב לרבות קירות, תקרה, ריצוף, פתחים, ריהוט, גופי תאורה וכדומה. תוכנית זו תבוסס על קונספט וקו עיצוב נבחר הבא לידי ביטוי בארגון נכון, הרמוני ופרקטי של המרחב. כל זאת במטרה ליצרו סביבת מגורים נוח ויעיל עם אמירה ברורה ומרשימה.

תכנון המרחב

בעת תכנון וילה חשוב ליצור הפרדה בין חללים ציבוריים לאישיים, כך שהבית יספק מצד אחד מקום מפגש נוח ונעים, בין אם בסלון, מרפסת או מטבח, ומצד שני יספק פרטיות לגרים בבית בין אם בחדרי שינה או רחצה.

עיצוב איכותי

הבסיס ליצירת מרחב מגורים יוקרתי הינה איכות פרטיו, החל מתכנון המרחב, לחומרים ורהיטים נבחרים, מיקומם, טכניקות עבודה וכן הלאה. האיכות נדרשת להתבטא בכל אלמנט במרחב ללא יוצא מהכלל, בין אם מדובר במעקה לחדר מדרגות, בחירת דלתות פנים, אסלה תלויה בשירותים, משטח עבודה במטבח ועוד.

עיצוב ייחודי

יוקרה אמיתית גם ניכרת בייחוד העיצוב והיותו מקורי ויצירתי. להגעה ליעד הזה יש צורך בהכרות נרחבת עם חומרים, חשיבה יצירתית ועבודה מול אנשי מקצוע מובילים בעלי יכולת ליצור ולעצב פריטים מקוריים, כמו מטבח מרשים או סלון מהודר. חזותו של הבית מעוצבת בסגנון מוביל או משילוב של מספר סגנונות עיצוב.

סגנון מועדף

על פי סגנון העיצוב המועדף תתוכנן חזותה של הווילה, בין אם בקו מודרני, סגנון כפרי, קלאסי, וינטאג', קלאסי מודרני, סגנון נורדי ועוד. כמו כן, עיצוב הבית יכול לשלב בתוכו מספר סגנונות עיצוב כמו כפרי מודרני, מודרני קלאסי וכדומה.

וילה כפרית

וילה מעוצבת בסגנון כפרי מתאימה למי שמבקש סביבת מגורים ביתית עם אווירה טבעית וחמימה. וילות אלו יאופיינו בשימוש נרחב בחומרים טבעיים ועשירים במרקמים, כמו עץ גושני, אבנים טבעיות או בדי פשתן, עם שילוב ניכר של צמחייה והעדפה לגוונים רכים של שמנת וחום.

וילה מודרנית- וילה מעוצבת בסגנון מודרני מאופיינת בקו נקי, ישר ואלגנטי, עם הרבה אור ועם מרחבים גדולים ופתוחים. כמו כן בית בסגנון זה מאופיין במשטחי חומר אחידים, מבריקים ועכשוויים כמו שיש, זכוכית ואלומיניום. 

וילה קלאסית

וילה בעיצוב קלאסי תיצור מרחב מפואר עם שלל פריטים דקורטיביים לרבות ריהוט עם פיתוחי עץ, ריפודי ספות עם הדפסים שופעים של צמחייה ופרחים, קרניזים על הקירות, נברשות קריסטל ועוד.

מרחב חיצוני

המרחב חיצוני של הווילה יתמזג עם מרחביה הפנימיים ויעוצב באותו סגנון  באופן שיספק מענה פרקטי לצרכים שונים, בין אם עבור בריכת שחייה, הצללת הבית, מטבח חיצוני, פינת הסבה, אזור משחק לילדים ועוד.

חוץ שחודר פנימה

בעיצוב וילה מושם דגש על חדירת המרחב החיצוני לבית פנימה כך שיתרום לחזות הבית ולצרכי תאורה ואוורור שלו. צרכים אלו יתבטאו בתכנון נכון של מפתחי הבית ובעיצוב מרחב חיצוני עם חזות תואמת לזו של החלל.

נקודות עניין

במרחב ההרמוני של הווילה יש ליצור נקודות עניין שונות, המושכות את העין ותשומת הלב ותורמות ליצירת מרחב מרשים וייחודי. נקודות עניין אלו יכולות להיות למשל קיר ייחודי מבחינת הצבע שלו, טפט שמושם עליו, טקסטורות טיח, חיפוי של בריקים וכדומה. כמו כן ניתן ליצור נקודות עניין עם פריטים מיוחדים כמו גוף תאורה מרשים, כורסת וינטאג', ציור או פסל מקורי ועוד.

 

לשירותי עיצוב נוספים חזור לעמוד הבית >

דילוג לתוכן