חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עיצוב חדר שינה אינטימי, נעים ומפנק

עיצוב חדר שינה אינטימי, נעים ומפנק

מבין כל החדרים בבית, חדר השינה הוא המרחב האינטימי שלנו, אליו אנו נמלטים מתלאות היום, נרגעים, נחים, ישנים ומתפנקים בזרועות בן הזוג. בתור שכזה יש חשיבות רבה לעיצובו של החדר והיותו מספק מרחב אסתטי שנוח ונעים להיות בו, לא רק בשעות הלילה. כדי לעזור לכם להגיע ליעד הזה, אנו מביאים לפניכם רשימה של עצות טיפים לתכנון חדר שינה מוצלח.

בעיצוב חדר שינה מתחילים בלהגדיר את החלום

לכל אחד יש חלום משלו עבור חדר השינה המושלם. בכדי להגשים את החלום ולתת לו ביטוי מחושי יש תחילה לפרקו ולגורמים ולהגדירו. לשם כך כדאי לשוטט ברשת האינטרנט באתרים ורשתות חברתיות רלוונטיות, להתרשם מעיצובים שונים של חדרי שינה ולסמן את אלו שמוצאים חן בעיניכם. חדרי שינה אלו יכולים להיות בסגנון עיצוב ספציפי כמו כפרי או מודרני, או עירוב של מספר סגנונות עיצוב. 

מעצב פנים מקצועי לעיצוב חדר שינה

עם רעיון לעיצוב חדר שינה יש לגשת למעצב פנים מקצועי שיציג בפניכם תיק עבודות העונה לטעמכם האישי. 

מעצב מיומן הוא כזה המחזיק בכל הידע והכלים להפיכת חלומכם לתוכנית עבודה ריאלית, המושפעת ממאפייני החדר, צרכים אישיים והגדרות התקציב שלכם. 

תוכנית זו גם תפרט לוחות זמנים ותלווה אתכם בכל הליך עיצוב החדר, מצביעת קירות ועד לבחירת רהיטים ומיקומם.

חדר שינה מעוצב על פי צרכים אישיים

כדי לזכות בחדר שינה מושלם יש להתאימו לא רק לחזון האסטטי אלא גם לצרכים פרקטיים שונים. לשם כך חשוב שתבינו ותגדירו מה אתם עושים לאורך היום בחדר השינה, למשל מתלבשים, מתאפרים, מסדרים כביסה, מסתכלים בטלוויזיה, נחים צהרים, קוראים ספרים, מקשיבים למוסיקה ועוד. צרכים אלו נדרשים לבוא לידי ביטוי בעיצוב החדר, למשל, מי שישן צהרים ירצה פתרונות הצללה מלאים ומי שצופה בטלוויזיה מהמיטה יבחר במיקום נאות עבורה, בין אם תלויה, על הקיר ממול, נסתרת בתוך ארון וכדומה.

תכנון חדר שינה

בהתאם למידות ונתוני החדר, מיקום דלתות וחלונות, ובהתאם לרצונות והצרכים שלכם ולסגנון העיצוב המבוקש, יתוכנן עיצוב פנים של חדר שינה על פרטיו השונים. כך יוחלט על מיקום המיטה, ארון, שידות, כורסא, פינת איפור ופריטי ריהוט נוספים, וכן ייבחרו מידות מתאימות לכל פריט. בנוסף יש לקבוע היכן יעברו בחדר נקודות חשמל והיכן יותקן המזגן.

עיצוב קירות חדרי שינה

קירות בחדר השינה תורמים רבות לאווירה. בדרך כלל ייבחרו לחדר זה גוונים רכים ובהירים, להם ניתן להוסיף עוד קיר אחד, לרוב בגב המיטה, עם גוון שונה ודומיננטי או עם טפט ייחודי. הגוון גם ייבחר בהתאם לסגנון עיצובו של החדר, בין אם כפרי, מודרני, קלאסי, רומנטי, וינטאג’ או אחר. בנוסף, בהמשך כדאי לבחור כיסוי מיטה, כריות ווילונות שמתכתבים עם צבע הקירות.

בחירת ריצוף חדר השינה

כדי לזכות במרחב נעים ובייתי, לא אחת מומלץ להתקין בחדר שינה פרקט עץ נעים למגע. אפשר לבחור לחדר גם שטיחים מקיר לקיר רכים ומפנקים. מעבר לכך, את סוג הריצוף יש להתאים לסגנון עיצוב החדר בין אם כפרי, מודרני, וינטאג’ או אחר. 

כמו כן, אם מדובר בחדר שינה קטן עדיף לבחור עבורו ריצוף בהיר עם אריחים גדולים, שתורמים ליצירת אשליה של מרחב יותר פתוח וגדול.

התאמת מיטה זוגית לחדר השינה

למיטה בה אנו מבלים שליש מחיינו, יש השפעה ישירה על חזות חדר השינה ואופיו. בדרך כלל כדאי למקם את המיטה מול דלת הכניסה, כשגבה לקיר ושני צידיה פנויים למעבר, ועדיף שהיא לא תהיה צמודה לחדר האמבטיה. 

אם אפשר כדאי שהמיטה תשקיף על חלון ומרפסת וכך תעניק מסגרת נאה להתבוננות לשוכבים עליה. בנוסף יש לתת את הדעת לגב המיטה והחומרים שמהם הוא עשוי, צבעיו ועיצובו, כאשר הבחירה בגב מתאים מושפעת מהעדפות אישיות ומסגנון נבחר לעיצוב החדר. 

למען מטרה זו תמצאו בשוק מגוון סוגים של גבי מיטה, למשל במראה עתיק, כפרי או מודרני, מעץ עם פיתוחים, מבד דמוי עור עם כפתורים, מבד רקום ועוד. מי שחולם על מיטת אפריון מפוארת אך מוגבל לחדר במידות רגילות, יכול להסתפק במחווה לסוג זה של מיטות, למשל על ידי התקנת כילה וחופה למיטה.

שידות צד לחדרי שינה

הבחירה קלאסית לשידות צד הינה של סט זהה. יחד עם זאת, מי שרוצה לתת יותר אישיות לחדר השינה יכול לצאת מהשבלונה המוכרת ולבחור בשידות שונות לכל צד של המיטה, כך שיתאימו לצרכים ספציפיים של המשתמש בהן. 

אולם עדיין מומלץ שהשידות יתכתבו אחת עם השנייה בסגנון עיצובם ובסוג החומרים ממנו הן עשויות.

ארונות בחדר שינה

ארונות בחדר השינה מיועדים לאחסן כמות גדולה של פריטים, בעיקר בגדים לכל עונות השנה אך גם מצעים, שמיכות, מעילים, נעלים, כובעים, חגורות, עניבות ופריטים נוספים. לכן חשוב לתכנן בחדר השינה ארון גדול עם חלוקה פנימית חכמה. 

יש לדאוג למקם את הארון כך שלא יפריע למעבר בחדר ולדאוג לבחור בפריט מתאים לגוון וסגנון העיצוב הנבחר של החלל. 

למשל, לעיצוב חדר שינה מודרני ניתן לבחור בארונות בצבע אטום אחיד ומבריק, לסגנון כפרי כדאי לבחור בארונות מעץ מלא ובגוון טבעי, ולחדר שינה וינטאג’ אפשר לבחור ארונות עץ עם פיתוחים. 

עוד יש לתת את הדעת לאופן פתיחת הארונות, כאשר בחדר שינה קטן עדיף לבחור בארון עם דלתות הזזה החוסכות במקום בעת פתיחתן.

פתרונות אחסון נוספים לחדרי שינה

אם ארון לא מספיק לכם תוכלו לשלב בחדר השינה פתרונות אחסון נוספים, כמו ארגז מצעים לרגלי המיטה שיכול לשמש כדרגש, או ארגז מצעים בתוך המיטה, מדפים מותקנים ברחבי החדר, נישות גבס, שידות עם מגרות, מדפי כוורת ועוד. בנוסף, כדאי שיהיה בחדר מתלה לבגדים וסל גדול לכל מיני פרטים, כמו כריות שמורידים בלילה מהמיטה.

פתרונות הצללה בחדר השינה

וילונות ותריסים בחדר שינה נועדו להגדיר ולהגביל את כמות האור החודרת לחדר, לספק פרטיות וגם לתמוך באווירה ובסגנון העיצוב המבוקש. השוק מציע מבחר עשיר של סוגי וילונות ותריסים מהם כל אחד יכול למצוא פריט הצללה שמתאים לצרכיו והעדפותיו. 

כך למשל, ניתן למצוא וילונות ונציאנים, רומים, וילונות גלילה, וילונות סאן סטריפ, תריסים חשמליים ועוד.

תאורה מתאימה לחדרי שינה

חלק מהותי בעיצוב אווירה אינטימית בחדר שינה נשען על גופי תאורה במרחב המספקים אור רך ונעים ממרכז החדר ומצדדיו השונים. 

תאורה בחדר השינה נועדה לצרכים פרקטיים נוספים, בין אם להתלבש, לסדר כביסה, לקרוא, להתאפר וכדומה, לכן חשוב לשלב מגוון סוגים של גופי תאורה כמו פסי לד, תאורה מרכזית, מנורות צד, תאורה שקועה ותאורה נסתרת. 

את גופי התאורה יש להציב במיקומים רלוונטיים כמו מעל לארון, בצידי המיטה, במרכז החדר, סביב למראת איפור וכדומה.

פריטי טקסטיל לחדרי השינה

חשוב לדעת כי חלק נכבד מיצירת אווירה רכה ומפנקת בחדר השינה נובע מבדי הטקסטיל העוטפים אותו, בין אם במצעים, כיסוי מיטה, וילונות, כריות ושטיחים, כאשר סוג הבד והגוון הנבחר עבורו מוכתבים מסגנון ואווירה מבוקשים. 

כך למשל, בדי כותנה ופשתן יעניקו לחדר חזות טבעית ונעימה, בעוד שבדי משי, קטיפה וסאטן יהפכו את החדר לרומנטי במיוחד. 

בחירת תמונות לחדר שינה

מכיוון שמדובר בתמונות שאותן תראו דבר אחרון לפני שתלכו לישון ודבר ראשון כאשר תתעוררו בבוקר, חשוב לבחור לחדר השינה תמונות שאתם אוהבים ושגורמות לכם להרגיש טוב. 

למשל, תוכלו לבחור בתמונות עם משפטים מעוררי השראה, תמונות של נוף פסטורלי, ציור מופשט בגוונים נעימים לעין וכדומה.

פנג שוואי

התייעצו עם מעצב פנים מקצועי הבקיא בתחום או קראו חומר מקצועי במגזינים וברשת, לגבי עצות וטיפים של תורת הפנג שוואי לעיצוב חדר השינה. 

עצות אלו נוגעות למשל למיקום המיטה בחדר כך שניתן יהיה להיכנס אליה משני הצדדים, הכנסת שידות לילה משני צידי המיטה, העדפת ראש מיטה מעץ, שימוש בכלי מיטה איכותיים ועוד.

לשירותי עיצוב נוספים חזור לעמוד הבית >

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לשיחת ייעוץ ראשונית