חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עיצוב משרדים

מחקרים מראים שעיצוב משרד יכול לעשות פלאים לפרודוקטיביות, ליצירתיות ולמורל של העובדים. המשרד של היום כבר אינו מתמקד בשולחנות העבודה נטו, וחברות רבות הופכות את חללי העבודה שלהן לסביבה מדהימה שכל אחד רוצה לעבוד בה, תוך שהן משלבות תכנון יצירתי, יעילות, עיצוב נקי, ידידותיות לעובדים וחללי עבודה מגוונים.

עיצוב משרדים הוא אינו עניין של מה בכך. הנראות, האפקטיביות והמעורבות של העובדים אלו נושאים חשובים שנלקחים בחשבון. למעשה אינכם יכולים להרשות לעצמכם שלא לעדכן את עיצוב המשרד שלכם, חללים עייפים ולא מושקעים ישפיעו על השורה התחתונה ויש להם השלכות על הפרודוקטיביות, על ערך המותג ועל תהליכי גיוס ושימור עובדים.

עיצוב משרדים
הפרדה עדינה וידידותית בין מטבחון משרדי למסדרון

תהליך נכון של עיצוב פנים משרדים

מכיוון שכל עסק שונה, כך גם פתרונות העיצוב משתנים ממקום למקום. תהליך תכנון ועיצוב משרדים נכון, כולל אפיון מעמיק של צרכי העסק וערכיו ומבין מה העובדים רוצים וצריכים.

יחד עם זאת, למרות השוני וההבדלים בין עסקים, כן ישנן כללים מהותיים שכדאי לזכור בעת עיצוב סביבת עבודה עסקית ואלו הם:

  • גמישות – גמישות היא סוד ההצלחה של משרד מעוצב היטב. באופן אידיאלי נשאף לייצר חללי עבודה מגוונים שמותאמים למשימות, צרכים ויישומים שונים.
  • מרחב – העובדים יהיו יותר יצרנים כאשר יש להם את כל המרחב לנוע בחופשיות. חלל עבודה צפוף ולא מאורגן ישפיע על רמת הפרודוקטיביות.
  • סביבות עבודה מגוונות – מרחבים אלו חשובים לרווחת העובדים ומציעים שינוי אווירה. משרדים הכוללים סביבות עבודה שונות משפרים את התקשורת, מטפחים שיתוף פעולה ומעודדים מיקוד.
  • אחסון – עיצוב המשרד צריך להציע אחסון הולם הן לציוד המשרדי והן לחפצים אישיים. באמצעות אחסון פרודוקטיבי חללי העבודה יהיו הרבה יותר אסתטיים וחפים מעומסים.
  • גישה לטכנולוגיה חדשנית – טכנולוגיה מהווה חלק בלתי נפרד מסביבת העבודה ופתרונות טכנולוגיים חכמים ומתקדמים ישפרו את הפרודוקטיביות וגם את ההתנהלות.
  • שילוב הטבע בעיצוב – מקומות עבודה שממקסמים את האור הטבעי, כוללים צמחים, משתמשים בחומרי גלם טבעיים, ומתכננים לעובדים גם שטחי עבודה חיצוניים, מטפחים עובדים מאושרים יותר.
  • בחירה נכונה של פלטת צבעים – בעיצוב פנים למשרדים משקיעים המון מחשבה בבחירת פלטת הצבעים. מכיוון שמעצבי פנים יודעים כמה השפעה יש לכך על צורת החשיבה וההרגשה. צבעים גם יכולים להשפיע על תפיסת החלל.
  • טמפרטורה וזרימה – האקלים בפנים המשרד יכול להשפיע המון על תחושת הנוחות. לכן עיצוב משרד חכם משקיע גם במערכות בקרת אקלים ומייצר סביבה אופטימלית, מאווררת ויעילה אנרגטית.
  • שליטה ברעשים – רעש הוא אחד מגורמי ההפרעה העיקריים, לכן האקוסטיקה בסביבת העבודה משחקת תפקיד מרכזי וממזערת את הסחות הדעת.
עיצוב משרדים
תוכנית לדוגמא עיצוב משרדים

מיקום המשרדים בחלל העבודה

התפיסה הרווחת היא שהמנהלים מקבלים את החדרים הפינתיים עם החלונות הגדולים, אך קיימת תפיסה נוספת אשר הופכת את היוצרות וממקמת את החדרים של המנהלים במרכז החלל ונותנת לעובדים את החלל המואר.

המטרה המרכזית היא העלאת הפרודקטיביות ותחושת המחוייבות והאכפתיות של העובד.
לכן, בכל פעם מחדש צריכים לחשוב על הפתרון הנכון האם הוא בדמות אופן ספייס או חדרים קטנים לעבודה המאפשרים ריכוז ומיקוד.

גם אם צריך חלל משותף אז יש פתרונות שונים כמו שולחן אחד גדול מרובה עמדות או שולחן אחד גדול עם עמדות עבודה משני הצדדים לחשיבה משותפת וקידום אפקטיבי ומהיר של תהליך פיתוח או ניהול פרויקט, הכל תלוי בצורך, חלוקת המרחב בהתאם לסגנון ההנהלה והתרבות הארגונית, כמו גם השפעת התכנון במרחב והעיצוב על האוירה, הדינמיקה במשרד וההתנהלות השוטפת בין העובדים, ההנהלה ואורחים המגיעים למשרדים.

עיצוב משרדים
עיצוב משרדים יעיל ואפקטיבי

סגנונות שונים בעיצוב משרדים

לסגנון עיצוב המשרד ולפרישה שלו יכולה להיות השפעה משמעותית על הביצועים של העובדים, לכן במשרדים רבים שמים דגש רב על יצירת סביבת עבודה אופטימלית. למעשה העיצובים היעילים ביותר, נוטים לפעול ממש כמו מערכת אקולוגית מאוזנת להפליא עם מגוון חללי עבודה נפרדים ומשותפים הפועלים יחד בהרמוניה.

ובכל זאת, ישנם סוגים שונים של פרישות משרדים שנועדו לתמוך בסגנונות עבודה שונים, באופי המותג ובדרישות העבודה, החל בפרישה המסורתית המורכבת ממשרדים נפרדים ואזורי קבלת קהל, דרך פרישה הכוללת תאים ומחיצות בגבהים שונים ועד תכנית פתוחה בה אין קירות ומחיצות והחללים מוגדרים על ידי ריהוט. 

כמו כן ישנן פרישות היברידיות אשר משלבות אלמנטים של סגנונות שונים על מנת להתאים ליעדים העסקיים בצורה כמה שיותר מדויקת.

איך יוצרים סביבת עבודה פורה לרווחת העובדים?

אם שאלתם את עצמכם כיצד לייעל את הביצועים באמצעות עיצוב, אנו מאמינים שתכנון ועיצוב בהתאמה אישית הם המפתח לאפקטיביות ולרווחתם של העובדים, ככל שהתקציב ושטח המשרד מאפשרים. העובדים הם חלק חיוני מהעסק ועיצוב המשרד יכול להפיק מהם את הטוב ביותר. כאשר הם ממצים את כל הכישורים שלהם ויש להם השראה, הביצועים שלהם מגיעים לשיא, וגם העסק יושפע מכך.

אנו נשמח ליצור עבורכם את עיצוב המשרד האידיאלי בעזרת הראייה המיוחדת והרחבה שלנו. נלמד יחד אתכם מה חסר במקום העבודה שלכם מבחינה עיצובית ותפקודית וניצור את סביבת העבודה המתאימה לכם, לעובדים ולערכי המותג תוך ראייה מערכתית רחבה, שילוב פתרונות חכמים ומתקדמים וירידה עד לרמת הפרט הכי קטן.

לקביעת שיחת ייעוץ ללא עלות – צרו קשר ואנו נסייע לכם ליצור שינוי בדיוק כמו שדמיינתם.

חצר מונגשת

רוצה שהבית יתאים את עצמו אליך?

למידע נוסף מלא/י פרטים

לשיחת ייעוץ ראשונית